program regionalny europa

niedziela, 22 grudzień 2019 10:58

Łączy nas pomaganie!

Opublikowane przez

Grudzień w Hospicjum Św. Kamila, podobnie jak w wielu polskich domach, jest miesiącem wytężonej pracy. W tym wyjątkowym świątecznym okresie pacjenci i pracownicy otrzymali w darze hojność, uwagę i obecność wielu ludzi i instytucji. A oto krótki obraz przeżywanych w ostatnich dniach wydarzeń, inspirowanych zarówno przez pracowników Hospicjum, jak i – w ogromnej mierze – przez wiele osób fizycznych i prawnych, dla których dobroczynność i szczodrobliwość nie zostały wyparte ze słownika codziennych zachowań.

Podarunki dla małych pacjentów w Hospicjum Domowego dla Dzieci.

Z wielką radością pracownicy naszego domu hospicyjnego przekazali małym pacjentom z Hospicjum Domowego dla Dzieci podarunki świąteczne. Wielkie pluszowe misie i duże, kolorowe paczki pełne niespodzianek, wywoływały na twarzach dzieci i ich rodzin najpierw zdziwienie, a potem szczere i serdeczne uśmiechy. Hojny gest sponsorów umożliwił obdarowanie wszystkich 17 dzieci z Hospicjum Domowego, a także ich siostry i braci. Z całą mocą należy podkreślić fakt, że przedstawicielki darczyńców były obecne podczas wielogodzinnego pakowania prezentów, co samo w sobie jest wartością godną podkreślenia. Za udział w akcji i jej powodzenie – serdecznie dziękujemy.

Pomoc dla rodziny pacjenta

Niektórych ludzi los doświadcza bardziej niż innych. Jeden z hospicyjnych pacjentów i jego najbliżsi, borykali się od kilku lat z trudną sytuacją życiową, a choroba nowotworowa – niestety – jeszcze ją pogorszyła. Na apel pielęgniarek, by jak najszybciej pomóc potrzebującym, odpowiedzieli pracownicy Hospicjum Św. Kamila, ich rodziny, przyjaciele i sponsorzy. W ciągu kilku dni magazyn hospicjum zapełnił się potrzebnymi przedmiotami i podarunkami. Warta kilka tysięcy złotych paczka została przekazana rodzinie pacjenta hospicjum domowego. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do powodzenia akcji dziękujemy za wrażliwość i bezinteresowną, konkretną pomoc.

Pomoc rzeczowa

Od wielu lat wiele osób, firm i instytucji pomaga nam zapełniać nasze magazyny: żywności, środków czystości i materiałów higienicznych. Dziękujemy za tak liczną odpowiedź na naszą zbiórkę materiałów higienicznych. Paczki pełne pieluch napływały do Hospicjum przez kilkanaście grudniowych dni. Zakłady pracy i szkoły specjalnie w tym celu organizowały zbiórki w swoich miejscowościach. Układając potem na półkach zapasy środków czystości, materiałów higienicznych, produktów spożywczych czy materiałów plastycznych, zawsze ciepło myśleliśmy o wszystkich darczyńcach. Dziękujemy, że wspólnie z nami pamiętacie także o tych najbardziej „przyziemnych” potrzebach naszych podopiecznych.

Nastrój świąteczny

Pełno w naszym domu hospicyjnym akcentów świątecznych. Ubrane przez uczniów choinki, dekoracje, które otrzymaliśmy od wolontariuszy, szkół i sponsorów do sal chorych. Stoliki przy łóżkach naszych pacjentów ozdobione są bogato kartkami, figurkami aniołów i stroikami. Tym Świątecznym symbolom towarzyszy wzruszenie chorych, którzy drżącym głosem wyrażają swoją wdzięczność za to, że tak wielu dobrych ludzi, małych i dużych, o nich pamięta.

Dobre słowo

Tak wielu z Was przyniosło pod nasz dach dobre słowo, dobrą nowinę. Przedszkolaki przygotowały kartki z życzeniami, które otrzymał każdy nasz pacjent z Hospicjum Stacjonarnego i Działu Pobytu Dziennego. Przez kilka dni po salach i korytarzach niosła się kolęda. To uczniowie gorzowskich szkół licznie przybyli do nas i swoim śpiewem przypominali o tym, jak radosny to czas – czas Świąt Bożego Narodzenia, a zdolne przedszkolaki od króla Maciusia I uradowały nas mistrzowskimi Jasełkami.

Wyjątkowym darem była dla nas wszystkich wizyta zuchów i harcerzy, którzy przynieśli do Hospicjum Betlejemskie Światło Pokoju. Ufamy, że nadzieja którą to światło daje i zapowiada, będzie obecna w życiu wszystkich naszych pacjentów, pracowników, gości i darczyńców.

 

Lista darczyńców jest długa. Każda wymieniona poniżej osoba, instytucja czy firma wie, czym obdarowała podopiecznych Hospicjum Św. Kamila.

Pracownicy i Wolontariusze Hospicjum, , uczestnicy i organizatorzy I i II Degustacyjnej Kolacji Charytatywnej , firma Activcom, pani Anna Mieczkowska, AEK Design, firma SARRIS DARM, Stowarzyszenie „Paczka Dla Bohatera”, pani Ola ze Stilonowej, Delikatesy Centrum Witnica, pani Monika Rackiewicz, ZUS Oddział w Gorzowie, Elżbieta Kostyra, pan Marek „od chleba”, pani Anna Borysowska, Hurtownia kwiatów i ozdób TIM SC, Nadleśnictwo Kłodawa, pan Tomasz Repelewicz, pan Piotr Gontarczyk, SP 9 ( IVa, VIII B z nauczycielkami Joanna Górecką i Anną Piątkowską) , Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Osadników w Górkach Noteckich, Niepubliczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Górkach Noteckich, Szkoła Podstawowa w Deszcznie, Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa w Baczynie, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 16, Przedszkole Miejskie nr 25, anonimowy darczyńca z Rzeszowa, pani Paulina Budkowska ze współpracownikami z drogerii Rossman, Przedszkole Miejskie nr 32, kadra i zuchy z 112 Gromady zuchowej „Mali Ratownicy”.

Jola G., Tomasz G., Aga W. i Robert S., Ola O., , Karolina K., Anna O., Marcin O., Alina W-K i anonimowi darczyńcy, którzy niemalże codziennie zaskakiwali nas podarunkami zostawianymi w holu budynku hospicyjnego.

Bóg zapłać za Waszą wrażliwość, hojność i obecność.

Niech dobro uczynione tym najbiedniejszym z biednych wróci do Was w czwórnasób!

Anna Kobyłka

Marek Lewandowski

 

Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...
Łączy nas pomag...

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top