Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 13 luty 2012 01:00

Światowy Dzień Chorego AD 2012

Opublikowane przez

11 lutego gościliśmy w Hospicjum Jego Ekscelencję księdza biskupa Stefana Regmunta, Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, wraz z którym do naszej placówki przybyli i inni kapłani, by nawiedzić chorych i za nich odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W hospicyjnej kaplicy zgromadzili się też wolontariusze i pracownicy Hospicjum. Po odmówieniu Koronki i okolicznościowym przemówieniu głównego celebransa uroczystości, nastąpiły wzruszające chwile rozmów księdza biskupa z chorymi, zakańczane duszpasterskim błogosławieństwem i wręczaniem okolicznościowych obrazków. Po tej części uroczystości miało miejsce spotkanie głównego Gościa dnia z wolontariuszami i przedstawicielami załogi. W trakcie blisko godzinnego spotkania dzielono się doświadczeniami w pracy z chorymi, zapoznano księdza biskupa i pozostałych kapłanów z licznymi problemami placówki, przedstawiając także owoce i radość ze służby drugiemu człowiekowi dla tych, którzy na co dzień chorym posługują. Ze swojej strony ksiądz biskup Stefan Regmunt zachęcał, by nie ustawać w drodze, czyniąc dalsze wysiłki w pokonywaniu zarówno barier prawnych, jak i w pokonywaniu własnych słabości w posłudze bliźniemu.

 

Spotkanie zakończyło się przed godziną 17.00 wspólnym zdjęciem i błogosławieństwem księdza biskupa, udzielonym osobom zebranym w hospicyjnej świetlicy.

 

Marek Lewandowski

Tadeusz Iżykowski

 

Kliknij na zdjęcie, by przejśc do galerii