Wydrukuj tę stronę
środa, 28 marzec 2012 02:00

Nakrętki zbieramy, by wakacje dzieci miały

Opublikowane przez

 

Zbieranie plastikowych nakrętek, to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych, polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Oddzielając nakrętki od butelek, a zarazem zbierając je, mamy swój udział w segregacji odpadów. W ten sposób pozyskujemy surowiec wtórny, który jest kupowany przez firmę recyklingową. Uzyskane ze sprzedaży nakrętek środki finansowe przeznaczane są na różne cele społeczne.

 

Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila rozpoczyna akcję zbierania nakrętek po raz pierwszy, stąd prosimy o duże wsparcie, zachęcamy do współpracy i prosimy o propagowanie podjętego przez nas działania.

Uzyskane środki finansowe chcemy przekazać na wsparcie dzieci osieroconych z Projektu „Jaskółka”, który został stworzony w 2009 roku przy Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie (więcej informacji o projekcie w zakładce Projekt „Jaskółka”). Wsparcie to będzie wyrażone przede wszystkim w zorganizowaniu i sfinansowaniu wakacji dla ponad 20 dzieci będących pod naszą opieką.

Jedna nakrętką niewiele waży i niewiele może pomóc, ale tony nakrętek – jak najbardziej!

Wspólnie zbierajmy nakrętki, by uśmiech dzieci był wielki!

 

Zebrane w placówkach nakrętki należy przywieźć do Hospicjum Św. Kamila do 29 czerwca 2012 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1500. Plakat dotyczący akcji można pobrać tutaj .

W zależności od efektów i powodzenia akcji, będziemy ją ponawiać w przyszłości.

 

Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek! W urzędach, szkołach, domach!

 

Monika Koropczuk