Wydrukuj tę stronę
piątek, 30 marzec 2012 02:00

Niech kwitną Pola Nadziei!

Opublikowane przez

Zbliża się do nas wielkimi krokami wiosna, a zwiastują ją słońce, przylatujące ptaki oraz kiełkujące rośliny i kwiaty. Tym samym rozpoczynamy drugi etap ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei.

Pierwszy jesienny etap sadzenia cebulek żonkili odbył się 6 października 2011 roku przed Filharmonią Gorzowską. Dziękujemy, że byliście z nami! Czekając na zakwitnięcie żonkili – symbolu kruchości i ulotności życia, a zarazem jego odrodzenia - przygotowujemy się do wiosennego Dnia Nadziei, któremu towarzyszyć będzie zeszłoroczne hasło „Gorzów miastem wrażliwości”.

 

Celem kampanii jest nie tylko pozyskanie środków finansowych, ale przede wszystkim integracja mieszkańców Gorzowa, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych, budowanie klimatu życzliwości i kształtowanie wrażliwości na drugiego człowieka. Pragniemy pobudzać do refleksji wokół problemów i potrzeb innych ludzi, zwłaszcza chorych, a także upowszechniać idee hospicyjną i szerzyć idee wolontariatu.

 

Pragniemy ożywić społeczną energię w przestrzeni artystycznej i medialnej w celu budowania i umacniania w Gorzowie klimatu życzliwości. Chcemy wzbudzić i kształtować wrażliwość, zachęcając do różnych form pomocy, wsparcia, zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka, w szczególności ciężko chorego i cierpiącego. Planujemy szereg działań w ramach kampanii, między innymi Pokoleniowy Korowód Wrażliwości (14 maja 2012 roku) oraz Festyn Nadziei (na przełomie maja i czerwca 2012 roku).

 

Korowód Wrażliwości będzie zorganizowany po raz drugi, tym razem pragniemy by było nas więcej! Zapraszamy do wspólnego korowodu z Placu Katedralnego do Teatru im. Juliusza Osterwy. Zachęcamy do przybycia w żółtych barwach, byśmy stworzyli żywe żonkilowe pole, a przez wspólne śpiewanie piosenek promowali wrażliwość serca (na oddzielnej stronie zamieszczone są teksty piosenek oraz możliwość ich posłuchania). Razem z nami będą także aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy oraz Zespoły Taneczne Buziaki i Aluzja.

Ogłaszamy także dwa konkursy, które będą rozstrzygnięte w dniu Korowodu Wrażliwości. Pierwszy - na najpiękniejszy żółty, żonkilowy kostium, drugi natomiast na najbardziej okazałego żonkila! Laureaci zostaną wybrani spośród wszystkich osób, które przybędą tego dnia na Plac Katedralny. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.

Więcej szczegółów o Korowodzie Wrażliwości wkrótce.

 

Zachęcając do wspierania i podejmowania różnych inicjatyw i twórczych działań, a także rozwijania wyobraźni artystycznej gorzowian, ogłaszamy konkursy:

- plastyczny „Podaruj siebie innym – podaruj nadzieję”,

- multimedialny „Podaruj siebie innym – podaruj nadzieję”

- fotograficzny „Zatrzymaj się – dostrzeż nadzieję”.

Spośród prac, które wpłyną we wskazanym terminie, Komisja Konkursowa nagrodzi i wyróżni najlepsze z nich, a także wskaże prace, które zostaną zaprezentowane podczas planowanej wystawy (więcej w zakładce „Szczegóły konkursu”).

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Gorzowian do współpracy i aktywnego udziału w planowanych przez nas wydarzeniach w wiosennej Kampanii Pola Nadziei – „Gorzów miastem wrażliwości”, a także do generowania pomysłów i energii, które mogą pomóc w osiągnięciu celów.

 

Monika Koropczuk

 

 

(fot. Katarzyna Gołaszewska)