program regionalny europa

środa, 17 lipiec 2013 09:33

Piknik z senator Heleną Hatką

Opublikowane przez

W poniedziałek, 15 lipca 2013 r., w samo południe, doszło do integracyjnego spotkania-pikniku kierownictwa i pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu z ul. Cichońskiego w Gorzowie Wielkopolskim z kierownictwem i podopiecznymi hospicyjnego odpowiednika wspomnianej placówki.

Piknik – jak sugeruje nazwa – odbywał się na wolnym powietrzu, a konkretnie w „ogrodach” Hospicjum przy ul. Stilonowej. Za stoły biesiadne posłużyły stoły ping-pongowe, a – parafrazując starą studencką piosenkę – parkietem (była) trawa, dachem drzewa. W dobry nastrój naszych seniorów wprowadziła pani Małgosia Maculewicz, która przygotowała w sposób profesjonalny zaprawę przedbiesiadną, czyli ćwiczenia gimnastyczne na pobudzenie krążenia i… apetytu. W tym ważnym i atrakcyjnym punkcie programu na wyżyny zaangażowania wzniósł się Prezes Stowarzyszenia, pan Tadeusz Iżykowski, któremu forma przedobiedniej rekreacji wyraźnie przypadła do gustu. Po tym interesującym wstępie na stół podano – a to za sprawą panów Roberta Marchewki i Zygmunta Mierzwy – wypaśne udźcie wieprzowe przerobione na kaszanki i zwyczajną grillową oraz wspólnie z tymiż upieczoną soczystą karkówkę à la Irena (Spała rzecz jasna). Rozkoszowaniu się owymi specjałami towarzyszyły sączące się z głośnika przyciszone rytmy piosenek biesiadnych rodem z Polski. „Orkiestrą” dyrygowały panie Ola Pszczółkowska i Beata Spała.

O godzinie 1300przybyła do nas pani senator Helena Hatka, która na tę wizytę umówiła się z nami już miesiąc temu. Piknik „wypadł” przypadkiem, bo był to jedyny termin, który odpowiadał obydwu placówkom zajmującym się seniorami. Dzięki owemu przypadkowi nasi podopieczni mogli poznać znaną panią senator z naszego regionu, a pani senator miała okazję przywitać się z każdym osobiście i zapoznać się z opiniami pensjonariuszy na temat ich zdrowia (i nie tylko). Helena Hatka zasiadała do stołu kiedy podawano już ciasto deserowe, nic więc dziwnego, że gorące dania dawno takimi przestały być. Za to kawa i herbata podane w pokoju gościnnym miały już odpowiednią temperaturę. Podobnie jak i atmosfera rozmowy, która pomimo rzeczowości i gamy omawianych problemów, nie spadła do końca spotkania. Wartością dodaną rozmowy pozostała deklaracji pani senator, dotycząca wspierania gorzowskiej placówki oraz okazywana Hospicjum sympatia.

Dziękując pani senator za zainteresowanie okazane Hospicjum Św. Kamila i za ciepłe słowa skierowane do wszystkich uczestników poniedziałkowego spotkania, pragnę też podziękować wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania pikniku, a zwłaszcza pani Ewie Promińskiej – Dyrektorowi DPD z ul. Cichońskiego i pani Agnieszce Nester – kierownikowi hospicyjnego DPD.

Na koniec…  powitanie. Poniedziałek 15 lipca był pierwszym dniem pracy siostry Beaty Holsztajn ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek Rodziny Maryi. Serdecznie Siostrę witam w imieniu całej hospicyjnej załogi i swoim własnym, życząc zadowolenia i satysfakcji z posługi na rzecz chorych oraz opieki Matki Bożej.

Marek Lewandowski
Działanie - spotkanie integracyjne przy grilu - realizowane w ramach zadania publicznego pn. "Aktywizacja oraz integracja osób starszych ze środowiskiem lokalnym" sfinansowanym przez Wojewodę Lubuskiego.

 

 

Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...
Piknik z senato...

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top