program regionalny europa

czwartek, 13 luty 2014 08:56

Wizyta Ks. bp Tadeusza Lityńskiego...

Opublikowane przez

Ks. bp Tadeusz Lityński i pani senator Helena Hatka byli szczególnymi gośćmi podczas liturgii Mszy św., sprawowanej przez kapelana Hospicjum, ks. Antoniego Trzynę, za wszystkich chorych będących pod opieką gorzowskiej placówki. W Mszy św. uczestniczył były Prezes Zarządu Stowarzyszenia, ks. prałat Władysław Pawlik a także dwaj poprzedni kapelani Hospicjum, ks. Adam Koźmiński i ks. Krzysztof Dulny.
We wtorek, 11 lutego, o godzinie 12.30 kaplica p.w. Jezusa Miłosiernego wypełniła się po brzegi chorymi i ich opiekunami, zarówno tymi, którzy są pacjentami Hospicjum, jak i przybyłymi z poza placówki, którzy chcieli w tym szczególnym świątecznym dniu wspólnie modlić się i uczestniczyć w misterium miłości, jakim jest Przenajświętsza Ofiara. Kazanie wygłosił ks. biskup, nawiązując w nim do hasła, towarzyszącego tegorocznym obchodom Światowego Dnia Chorego - "Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci (1 J 3,16)", podkreślając także wartość i znaczenie cierpienia oraz znaczenie osoby chorej w Kościele i wspólnocie ludzi wierzących.
W trakcie Mszy św. wszyscy chorzy spełniający warunki kanoniczne otrzymali Sakrament Namaszczenia Chorych. Po błogosławieństwie kończącym liturgię, goście wraz z Prezesem Stowarzyszenia, Tadeuszem Iżykowskim, i pracownikami Hospicjum odwiedzili sale chorych, gdzie ksiądz biskup udzielał indywidualnego błogosławieństwa i wraz z dyrektorem Hospicjum rozdawał kwiaty. Ta część spotkania z chorymi przyniosła wiele emocji; były łzy wzruszenia i radość ze spotkania a także zaproszenie gości do częstszych odwiedzin.
W drugiej części spotkania, mającego miejsce w Dziale Pobytu Dziennego, gdzie przebywa 18 chorych, wziął udział pan Janusz Dreczka, Dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Do Hospicjum dotarł też Wojewoda Lubuski, pan Jerzy Ostrouch, ale nieprzewidziane zdarzenie, których w sferze działalności publicznej na tym szczeblu nigdy nie brakuje, zmusiło go do nagłej zmiany planów. Za pozostawiony bardzo praktyczny prezent, w imieniu chorych, serdecznie dziękuję.
W ożywionej rozmowie przy kawie i herbacie wzięli udział wszyscy goście, a i "domownicy" wnieśli w nią swój (twórczy) wkład. Gdyby wnioski z niej dało się przekuć w czyn, rozwiązane zostałyby najważniejsze problemy (nie tylko) naszego Hospicjum.
Działacze Stowarzyszenia, ale i – a może przede wszystkim – pracownicy usłyszeli wiele ciepłych słów pod swoim adresem, za które w imieniu hospicyjnej załogi dziękuję.
Na  zakończenie  spotkania,  po  błogosławieństwie  wszystkich jego uczestników, pensjonariusze Działu Pobytu Dziennego  otrzymali kwiaty, które w widoczny sposób sprawiły im radość.
Naszym gościom i wszystkim, którzy w Światowym Dniu Chorego przekazali chorym słowa otuchy, pociechy i solidarności – w imieniu tychże chorych, Zarządu Stowarzyszenia i swoim własnym, serdeczne Bóg zapłać!

 

                                                                                                                                   Marek Lewandowski

 

Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...
Wizyta Ks. bp T...

 

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top