Wydrukuj tę stronę
środa, 12 grudzień 2018 08:07

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy

Opublikowane przez

W poniedziałek, 10 grudnia, miało miejsce spotkanie opłatkowe dla hospicyjnych wolontariuszy. Rozpoczęła je – tradycyjnie – Msza św., po której uczestnicy spotkania zgromadzili się w pomieszczeniu świetlicy „Jaskółka.”

Po powitaniach i wyrażeniu radości z możliwości przeżywania radosnego czasu Adwentu, na „deskach” świetlicowej sceny wystąpił gościnnie zespół „Effata”, który zaprezentował montaż słowno-muzyczny dedykowany 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości a także największemu z rodu Polaków – świętemu Janowi Pawłowi II. W śpiewanie znanych patriotycznych pieśni włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania.

Po zejściu zespołu ze sceny nastąpiło nie tylko słowne podziękowanie wolontariuszom za codzienną posługę chorym; zzostali oni obdarowani skromnymi, ładnymi, acz łatwo tłukącymi się, gadżetami.

Po tej części nastąpiło tradycyjne odczytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza, modlitwa i łamanie się opłatkiem, połączone – rzecz jasna – z życzeniami. Ten element czysto polskiej tradycji przypadł, jak zawsze, wszystkim do gustu; był pełen wzruszeń i dumy z faktu, że potrafimy tak pięknie być razem.

W tym miejscu nie tylko wypada, ale wręcz trzeba, podziękować na niniejszej stronie tym, którzy w hospicyjnych progach, przy łóżkach chorych zostawiają swój czas, dzieląc się z cierpiącymi miłością płynącą prosto z serca.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila składam też wszystkim, którzy w posłudze wolontaryjnej odnajdują swoją drogę do bliźniego, życzenia, by dobry Bóg błogosławił im w życiu, dając satysfakcje i radość ze służenia innym.

Marek Lewandowski

Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...