Wydrukuj tę stronę
piątek, 21 grudzień 2018 14:15

Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…

Opublikowane przez

Nasi podopieczni z Działu Pobytu Dziennego mieli wczoraj swoją opłatkową uroczystość poprzedzoną Mszą św. i opisanymi już wcześniej jasełkami, które przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baczynie. Dlaczego taki tytuł: Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem? Z dwóch powodów. Po pierwsze, zbliżają się Święta, które w naszej, polskiej tradycji, były, są i będą kojarzone z kolędami a te z narodzeniem Syna Bożego, a po drugie, bo nasi pensjonariusze wręcz uwielbiają śpiewanie, zwłaszcza kolęd, które w dorosłe życie wnieśli ongiś z dzieciństwa.

Ponieważ elementem tradycji polskiej jest także zasiadanie przy wigilijnym stole, to – wzorem tego zwyczaju – zasiedliśmy (bo i ja tam byłem) wspólnie przy stole pełnym wigilijnych potraw.

Kochani nasi ciągle młodzi dziadkowie – życzymy Wam wiele radości i zapału do odrabiania lekcji śpiewu zarówno w hospicyjnej kaplicy, jak i w świetlicowych ławach Waszego hospicyjnego „pensjonatu” – miejsca codziennego przebywania. Waszym bliskim także składamy życzenia – cierpliwości, sił i Bożego błogosławieństwa oraz Do Siego Roku.

Marek Lewandowski