program regionalny europa

poniedziałek, 14 styczeń 2019 10:46

Ferie zimowe "Jaskółek"

Opublikowane przez

Zimowisko „Jaskółek” - dzień 1

Dziś przyjechaliśmy do Myśliborza, żeby rozpocząć nasze „Jaskółkowe” ferie. Na początku spotkaliśmy się przy Miejskim Ośrodku Sztuki, żeby zwarci i gotowi ruszyć w drogę. Pożegnaliśmy bliskich i obiecaliśmy, że będziemy się dobrze bawić. Przyjechaliśmy do Domu Wczasów Dziecięcych. Panie podzieliły nas na odpowiednie grupy, w których ulokowaliśmy się w pokojach. Była chwila na rozpakowanie się i poznanie nowych osób. Później wspólnie usiedliśmy w świetlicy. Panie zapoznały nas z zasadami panującymi w ośrodku i mogliśmy zająć się wizytówkami naszych pokoi. Dzięki wspólnej pracy powstały nazwy pokoi: „Cisza i Spokój”, „Kraina Lodu”, „Dziewczyny rządzą”, „Wielka czwórka”, „Kraina łagodności”, „Źródło radości”, „Bystre Jaskółki”, Mega Dwójka”, „Super Orły”. Potem poznawaliśmy lub przypominaliśmy sobie swoje imiona, żeby można było odpowiednio zwracać się do innych. Gdy już wszyscy wiedzieli kto jak się nazywa, poszliśmy na kolację. Parówki i kanapki były naprawdę smaczne! A potem: DYSKOTEKA! Wystrojeni oraz wyposażeni w dobry humor ruszyliśmy na parkiet. Pociąg, tańce w kółku, piruety – istne szaleństwo! W międzyczasie były chwile na grę „piłka parzy” oraz na zabawę z chustą animacyjną. Zmęczeni zabawą i emocjami dzisiejszego dnia grzecznie ruszyliśmy pod prysznice! Ciekawe co wydarzy się jutro! Acha... Jeszcze przed nami kino bambino...

Zimowisko „Jaskółek” - dzień 2

Dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki poprowadzonej przez panią Grażynkę. Po śniadaniu wszyscy zebraliśmy się w świetlicy, żeby poznać plan dzisiejszego dnia. Dowiedzieliśmy się, że owego poranka będziemy uczestniczyć w biegu na orientacje. Zostaliśmy więc podzieleni na 4 zespoły i każdy z nich otrzymał mapę oraz listę zadań do wykonania.

Ruszyliśmy więc w Myślibórz w poszukiwaniu odpowiedzi. Nawet zimno i deszcz nie przeszkodziły nam w dobrej zabawie. Ostatecznie grupa pod wodzą Natalii wróciła jako pierwsza do ośrodka, rozwiązując przy tym wszystkie zadania.

Gdy już wszyscy ukończyli zabawę, przyszedł czas na zakupy. Wspólnie odwiedziliśmy sklep z zabawkami, w którym każdy znalazł coś dla siebie, a następnie udaliśmy się do innego sklepu po słodkości. Zmęczeni spacerem zasiedliśmy do obiadu.

Później nastał czas na rozmowy z rodzicami i spędzanie czasu w pokojach, na szczęście była to tylko chwilka:), bo już czekały na nas zabawy integracyjne. Po kolacji nastał upragniony moment pójścia na basen. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, a szaleństwom w wodzie nie było końca. Po wysiłku fizycznym wszyscy dostali drożdżówki. Znalazła się także chwila by pograć w „piłka parzy” i podsumować dzisiejszy dzień, a także cały wyjazd. Czeka na nas jeszcze Kino Bambino.

Zimowisko "Jaskółek" - dzień 3

W wielkim skrócie wyglądał on tak:

gimnastyka poranna, śniadanie, tworzenie slimów, rurki z kremem i mandarynkami, spacer na plażę, podziwianie kąpieli morsów, wyprawa na wyspę, gry i zabawy w świetlicy, konkurencje sportowe w sali gimnastycznej, podsumowanie konkursu czystości, obiad, pogawędki w pokojach, pakowanie się, podsumowanie ferii zimowych, powrót do Gorzowa i wielki żal, że "jaskółkowy" wyjazd trwał tak krótko.... Do zobaczenia w świetlicy "Jaskółka" po feriach zimowych!!!:)

Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...
Ferie zimowe "J...

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top