program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

poniedziałek, 14 maj 2018 12:12

Kulinarne spotkanie "Jaskółek"

Dzisiejsze „Jaskółkowe”; spotkanie rozpoczęło się jak zwykle pytaniem, co u nas ostatnio wydarzyło się ciekawego i ważnego. Każdy opowiedział, jak spędzał majówkę. Potem udaliśmy się wszyscy do kuchni. Na początku przygotowaliśmy wspólnie przepyszne tosty, a następnie szykowaliśmy składniki na zdrowe desery. Do dyspozycji mieliśmy banany, gruszki, brzoskwinie, ananasy i płatki migdałów. Po raz pierwszy widzieliśmy i próbowaliśmy jak smakuje czerymoja. Mark Twain jadł ją na Hawajach i okrzyknął najlepszym owocem świata. Jej smak przypomina banana, ananasa, jabłka. Do deseru idealna! Były także jogurty, biszkopty i musli. Desery wyszły pyszne!!! Każdy mógł skomponować swój własny. Wielu z nas powtórzy ten kulinarny przysmak w domu. Po posiłku znaleźliśmy czas na wspólne zabawy w niebieskiej sali. Na koniec podsumowaliśmy nasz wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za tydzień!

Zajęcia kulinarne zostały zorganizowane dzięki wsparciu ROPS w ramach projektu „Smutki, lęki przeganiamy. Na nowe życie się nastrajamy”.

poniedziałek, 14 maj 2018 08:56

Podziękowania !!!

Dziękujemy  za przekazanie gotówki w kwocie 2300 zł.

z imprezy urodzinowej Agaty z dnia 08.05.2018

 

Dziękujemy !!!

W styczniu bieżącego roku otrzymaliśmy propozycję ze Szkoły Podstawowej w Baczynie, polegającą na wsparciu dziecięcego hospicjum „Oskara i Róży” w formie zorganizowania koncertu charytatywnego. Wtedy też pani Jolanta Gintowt, Dyrektor tej szkoły, i Marek Lewandowski, Dyrektor Hospicjum Św. Kamila, wystosowali do Lubuszan list o treści zacytowanej poniżej, którego adresatami są wszyscy ludzie dobrej woli, którzy są zdolni i mają wolę wsparcia wspomnianej inicjatywy.

A oto treść tego listu.

„Szanowni Państwo

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie oraz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim pragną zwrócić się z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji, której celem jest zorganizowanie koncertu charytatywnego na rzecz dzieci będących pod opieką Hospicjum Domowego „Oskara i Róży”.

Misją hospicjum jest różnorodność wariantów opieki nad chorym i jego rodziną. Jest ona realizowana w oparciu o koncepcję osobowego traktowania każdego człowieka, bez względu na przekonania, światopogląd czy wyznanie, a świadczone usługi dla ich beneficjentów są całkowicie nieodpłatne.

Dlatego pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji poprzez ofiarowanie wybranych artykułów na licytację, która odbędzie się podczas koncertu charytatywnego. Państwa uczestnictwo w akcji zostanie potwierdzone pisemnym podziękowaniem, a nazwy wspierających akcje firm zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Informacja o sponsorach zostanie umieszczona także w gminnym informatorze – „Wieści Lubiszyńskie”.

Koncert zaplanowany jest na 17 czerwca 2018 r. i odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie. Będziemy szczęśliwi, jeśli zechcą Państwo zaszczycić nas w tym dniu swoją obecnością.”

Dziś, w połowie maja, treść powyższego pisma jest aktualna i nabiera znaczenia z każdym dniem, w miarę zbliżania się daty 17 czerwca. Za swojej strony zwracamy się do ludzi dobrej woli, zwłaszcza firm i mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, o przyłączenie się do akcji i udział w koncercie oraz innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Zbieramy więc w dalszym ciągu przedmioty, które mogą być obiektami licytacji, ale także takie, które zasilą loteryjkę fantową, która wyłoniła się organizatorom jako opcja dodatkowa ze względu na dużą ilość fantów.

Zapraszamy i z góry w imieniu organizatorów ze Szkoły Podstawowej w Baczyne i swoim własnym – dziękujemy.

Zarząd Stowarzyszenia i Dyrektor Hospicjum Św. Kamila

w Gorzowie Wielkopolskim

Od wielu lat, 12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

W tym roku dwunasty dzień miesiąca przypada w sobotę, dlatego już w piątek, 11 maja, w intencji hospicyjnych pielęgniarek odprawiona zostanie w kaplicy p.w. Jezusa Miłosiernego Msza św., na którą zapraszamy nie tylko pielęgniarki, ale także współpracowników i hospicyjnych wolontariuszy. Jednocześnie wszystkim pielęgniarkom składamy serdeczne życzenia, by ich trudna i odpowiedzialna praca była dla chorych wsparciem i powodem ulgi w cierpieniu, a dla nich samych – źródłem satysfakcji.

Niech nasz Bóg i Pan – Jezus Chrystus – darzy Was swoim błogosławieństwem, pokojem i łaską.

Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila,

Dyrektor i współpracownicy.

piątek, 27 kwiecień 2018 08:34

Zatrudnimy pracownika obsługi

Dyrektor Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. poszukuje osoby na stanowisko:

pracownik obsługi.

Główne obowiązki:

- utrzymanie bieżącej czystości w Hospicjum Stacjonarnym,

- gospodarka bielizną pościelową (transport, przechowywanie, sortowanie bielizny pościelowej),

- przygotowywanie i rozdawanie posiłków dla chorych,

- opieka nad pacjentem (zgłaszanie się na wezwanie chorego oraz przekazywanie informacji pielęgniarce dyżurnej).

Wymagania:

- szacunek do drugiego człowieka,

- dobra organizacja pracy własnej,

- sumienność , dokładność, kultura osobista,

- rzetelność w wykonywaniu zadań.

Oferta:

- umowa o pracę na pełen etat,

- stabilność zatrudnienia,

- możliwość zdobycia doświadczenia.

Osoby zainteresowane pracą w Hospicjum prosimy o przesłanie CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dostarczenie osobiście do Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., ul. Stilonowa 21 lub kontakt telefoniczny pod nr 787-954-975.

Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: „Zostałam/em poinformowana/y o prawie dostępu do treści moich danych osobowych podanych w niniejszym zgłoszeniu oraz prawie do ich poprawiania. Zostałam/em poinformowana/y o tym, że podane dane osobowe będą przetwarzane przez Hospicjum Św. Kamila z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Stilonowej 21 w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko pracownika obsługi i rozpatrzenia możliwości zawarcia umowy o pracę. Obowiązek podania danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu wynika z art. 22 [1] kodeksu pracy odnoszącego się do osoby ubiegającej się o zatrudnienie.”

piątek, 27 kwiecień 2018 08:13

"Jaskółka" 25 kwietnia 2018

Dziś inaczej niż zwykle spotkaliśmy się w kinie Cinema 3D i poszliśmy na film „Piotruś Królik”. Film połączony z animacją opowiadał o marzeniach, odwadze, przyjaźni i miłości. W zabawny sposób pokazywał, że można zmienić swoje życie, odnaleźć to, co naprawdę daje nam szczęście. A o to, by być szczęśliwym warto walczyć. Wszystko w życiu nam się uda, jak będziemy mieli blisko siebie rodzinę i przyjaciół. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia 9 maja - po długim weekendzie.

Wyjście do kina podopiecznych świetlicy „Jaskółka” zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Gorzowie

Logo miasto Gorzów

czwartek, 26 kwiecień 2018 09:07

Wtorek, 24 kwietnia AD 2018

Wtorek 24 kwietnia dla placówki hospicyjnej będzie dniem pamiętnym a to z racji oficjalnego przekazania do użytkowania części dobudowanej i częściowo zmodernizowanej części starej. Prace budowlane trwały równo rok. Zostały zakończone i odebrane przez komisję odbiorową – o czym informowałem wcześniej – kilka dni przed wtorkową uroczystością. Dzięki rozbudowie wykonanej w ramach projektu pn. „Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych poprzez rozbudowę Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim, woj. lubuskie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, z którego pozyskaliśmy ostatecznie ok. 455 tys. zł, to jest 75% środków potrzebnych na inwestycję, powstały dwie nowe sale szpitalne z 4 łóżkami, zmodernizowano jedną salę z dwoma łóżkami oraz dobudowano pomieszczenia na gabinet lekarski, gabinet zabiegowy i poczekalnię dla powstającej poradni medycyny paliatywnej.

W skromnej uroczystości otwarcia podwoi postinwestycyjnych wzięło udział grono zaprzyjaźnionych z Hospicjum osób różnego stanu, funkcji i stanowisk. W uroczystości uczestniczyli: ks. Bogusław Kaczmarek – Proboszcz Parafii Pierwszych Męczenników Polski, Władysław Komarnicki – Senator RP i Członek Honorowy Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, Wicewojewoda Lubuski – Robert Paluch, Wiceprezydent Miasta – Radosław Sujak, Grażyna Wojciechowska – Radna RM, państwo Leszek Zielewicz – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Włókno” i Anna Olejniczak – Przewodnicząca Rady Nadzorczej tejże Spłódzielni, bedącej Członkiem Honorowym SHŚK, Prezes Zarządu Dyrektor Generalny PWiK – Bogusław Andrzejczak, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna – Augustyn Wiernicki dyrektorki zaprzyjaźnionych Przedszkoli Miejskich – Elżbieta Anacka, Beata Gzela, Izabela Kutereba, Dorota Leśniewicz i Bożena Skoczna, Jan Rudnnicki – wspólnik spółki AgroBiznes, Piotr Wiśniewski – architekt, Ireneusz Jakubowski – właściciel firmy budowlanej „Jakbud”, Piotr Laszczak – podwykonawca branży elektrycznej, członkowie Zarządu SHŚK – Tadeusz Iżykowski, Mirosław Skup, Grażyna Moszczyńska i Irena Witkowska, Kierownik medyczny Hospicjum – Małgorzata Zielińska, pracownicy zaangażowani w dzieło rozbudowy – Katarzyne Lesiecka, Arkadiusz Wiśniewki oraz Robert Marchewka, Katarzyna Domaszewicz i Irena Spała a także piszący te słowa – Marek Lewandowski.

W trakcie oficjalnego otwarcia jego uczestnicy podpisali się na szczególnym akcie pamiątkowym, który następnie w kapsule czasu zabetonowany został w przygotowanym dla niej otworze-sarkofagu w fundamencie. Tam też znalazła się lista osób – członków Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila oraz lista wszystkich pracowników Hospicjum. Po poświęceniu pomieszczeń przez ks. Bogusława Kaczmarka, uczestnicy uroczystości przeszli z parteru budynku na piętro obejrzeć pozostałe oddane do użytku pomieszczenia.

Ostatnim punktem programu był skromny poczęstunek, który był też okazją do spotkań bilateralnych, przyjacielskich rozmów i – dla wielu – możliwością obejrzenia z bliska oddanej rok wcześniej do dyspozycji dzieci z „Jaskółki” dwuizbowej świetlicy.

Tak więc niełatwy temat inwestycji, związanej z poszerzeniem bazy lokalowej Hospicjum Św. Kamila został (prawie) zakończony. Pozostało „jeszcze” i „tylko” rozlicznie inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim województwa lubuskiego.

Marek Lewandowski

 

Wtorek 24 kwiet...
Wtorek 24 kwiet...
Wtorek 24 kwiet...
Wtorek 24 kwiet...
Wtorek 24 kwiet...
Wtorek 24 kwiet...
Wtorek 24 kwiet...
Wtorek 24 kwiet...

wtorek, 24 kwiecień 2018 13:24

Z ubiegłego tygodnia

W środę 18 kwietnia, komisja odbiorowa składająca się z przedstawicieli inwestora, wykonawcy i użytkownika dokonała odbioru robót budowlanych, wykonanych w ramach projektu pn. „Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych poprzez rozbudowę Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim, woj. lubuskie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 9 „Infrastruktura społeczna”, Poddziałania 9.1.1. „Infrastruktura zdrowotna i usług społecznych – projekty realizowane poza formułą ZIT”. Nazwa długa, nie do zapamiętania. Zadanie (niestety) nie obejmowało zagospodarowania terenu, a z tym będą jeszcze drobne problemy, jako że i „środków nie staje”, i trawa nie wyrasta w ciągu godziny. Ale – wszystko w swoim czasie.

W piątek, 20 kwietnia, do przyszłego ogrodu dołożone zostały akcenty kwiatowe, które już dziś upiększają wciąż jeszcze surowy klimat naszych „terenów zielonych”. Na zdjęciach – pracownicy Hospicjum przy pracach ogrodowych. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, głównie pracownikom administracji, za wykonanie „kawału dobrej roboty”. Po rozrośnięciu się i rozkwitnięciu pelargonii, nasz ogród zyska małe „coś” z wiszących ogrodów Semiramidy.

Marek Lewandowski

Z ubiegłego tyg...
Z ubiegłego tyg...
Z ubiegłego tyg...
Z ubiegłego tyg...

 

Dzisiejsze „jaskółkowe” spotkanie odbyło się nietypowo, bo w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Zbigniewa Herberta. Tam poznaliśmy panią Agnieszkę Kopaczyńską-Moskaluk – poetkę i dziennikarkę, która w tym pięknym budynku poprowadziła warsztaty literackie. Uczyliśmy się pisać czarne wiersze, czyli wybieraliśmy z gotowego artykułu w gazecie pojedyncze słowa. Te, które nie pasowały do naszego wiersza, zamalowywaliśmy kolorowymi mazakami. W ten sposób powstały krótkie wiesze o różnej tematyce, najczęściej satyrycznej. Janek i Bartek tak wczuli się w literacki klimat, że napisali wstęp do swoich powieści "Odludek" i "Glutek". Warsztaty literackie to taki wstęp do opowieści o nas – podopiecznych świetlicy „Jaskółka”. Przez najbliższe tygodnie wspólnie będziemy pisali tę „nieBajkę”. Potem pani Maria – pracująca w bibliotece - opowiedziała nam historię tego miejsca. Poznaliśmy dzieje rodziny, która kiedyś mieszkała w budynku obecnej biblioteki, zobaczyliśmy miejsce, gdzie kiedyś bawiły się dzieci, a także szafę, w której można było się schować. Pani Maria pokazała nam też najmniejszą książkę, jaka znajduje się w zasobach biblioteki. Nie zobaczyliśmy jeszcze wszystkiego, a więc mamy nadzieje, że kiedyś znów odwiedzimy to ciekawe, momentami tajemnicze miejsce. Potem poszliśmy do restauracji "Między wierszami" na pyszne naleśniki z owocami, lodami i bitą śmietaną.

„Jaskółkowe” spotkanie w bibliotece odbyło się dzięki wsparciu Banku Dziecięcych Uśmiechów.

Wczorajsza kwesta na ulicach naszego miasta przyniosła efekt w postaci zebranych ponad 98.000 zł. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pozyskania tej kwoty – serdecznie dziękujemy. Dziękujemy zatem tym, którzy nie szczędzili grosza ze swoich w trudzie zdobywanych pieniędzy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich ponad 1000 wolontariuszy, którzy mieli odwagę, wolę i choćby szczyptę asertywności, które to walory wzmocniły efekt działania. Gorąco dziękujemy także wszystkim koordynatorom akcji zarówno z gorzowskich parafii, jak i z gorzowskich szkół. Słowa podziękowania należą się także Policji, która dyskretnie i profesjonalnie ochraniała wszystkich wolontariuszy oraz wszystkim gorzowskim mediom, które były z nami i przed akcją, i w trakcie kwesty. Dziękujemy też głównemu koordynatorowi akcji, pani Krystynie Waleńskiej, która przez wiele dni pracowała do późnych godzin popołudniowych a nawet wieczornych, by wszystko się powiodło od strony logistyczno-organizacyjnej.

Przy okazji zbiórki publicznej padają najczęściej pytania na co wydamy zebrane pieniądze. Odpowiemy krótko i prawdziwie – na przetrwanie. Gdyby nie akcje typu kwesta uliczna, Pola nadziei, pozyskiwanie środków z 1% podatku od osób fizycznych a także pomoc bardzo wielu osób indywidualnych i prawnych, funkcjonowanie Hospicjum nie byłoby możliwe. Tym bardziej wdzięczni jesteśmy – także w imieniu ok. 90 chorych, którym udzielana jest codziennie pomoc medyczna i opiekuńcza – za piękno serc, które od 25 już lat niemożliwe czyni możliwym. Bóg zapłać.

Marek Lewandowski

Tadeusz Iżykowski

Zbiórka publicz...
Zbiórka publicz...
Zbiórka publicz...
Zbiórka publicz...
Zbiórka publicz...
Zbiórka publicz...

 

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top