program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od tradycyjnego ,,jaskółkowego” kółeczka. Opowiadaliśmy, jak spędziliśmy ostatni tydzień. Później usiedliśmy przy stolikach i na kartkach pisaliśmy swoje cechy. Każdy z nas musiał wypisać co najmniej 7 swoich cech. Na odwrocie kartki narysowaliśmy duże koło i musieliśmy je podzielić na różne kawałki. Każdy kawałek symbolizował jedną naszą cechę. Były kawałki większe i mniejsze. Tak jak to zdarza się krojąc tort. W ten sposób uświadomiliśmy sobie nasze mocne strony i cechy, z których możemy być dumni. Jednocześnie zobaczyliśmy cechy, nad którymi musimy jeszcze popracować. Potem mieliśmy małe zajęcia kulinarne, podczas których przygotowywaliśmy ,,szybkie hot-dogi”. Składały się one z ciasta francuskiego i parówki. Wyszły pyszne!!! Gdy wszystkie talerze na stołach zostały puste, mieliśmy chwilę na miłe zabawy i odrabianie lekcji.

wtorek, 10 kwiecień 2018 09:03

ZBIÓRKA PUBLICZNA 2018

czwartek, 05 kwiecień 2018 07:57

Wiosenno-świąteczne spotkanie „Jaskółek”

Dzisiaj spotkaliśmy się pierwszy raz po Świętach Wielkanocnych. Na początku opowiedzieliśmy, jak minęły nam święta. Potem wspólnie wybraliśmy się do Parku Kopernika w poszukiwaniu wiosny. Podzieleni na dwa zespoły braliśmy udział w różnych konkurencjach, między innymi w skakaniu jak zajączki czy chodzeniu z kubkiem pełnym wody. Nauczyliśmy się także chodzić na szczudłach. Po wspólnych zabawach w parku udaliśmy się do naszej świetlicy. Tam czekał na nas miły i smaczny poczęstunek wiosenne kanapki, ciasta, ciastka i owoce. Gdy wszyscy się najedliśmy, znaleźliśmy jeszcze czas na gry i zabawy w niebieskiej sali. Na koniec - tak jak co tydzień - podsumowaliśmy wspólnie spędzony dzień. Przed wyjściem do domów dostaliśmy jeszcze małe upominki od zajączka.

Zmartwychwstanie naszego Pana i Boga, Jezusa Chrystusa, uzmysławia ludziom wierzącym czym jest prawdziwa miłość. Jej jedynym wzorem jest Miłość, którą jest sam Chrystus. Trwanie przy tym wzorcu w czasach, w których pojawiło się tak wielu hałaśliwych ludzi inspirowanych przez osobowe zło, próbujących wywrócić porządek rzeczy ustanowiony przez Boga, jest potrzebą i wyzwaniem. Nikt sam, bez Chrystusa, nie jest w stanie tego zła zwyciężyć. Tylko z Nim i w Nim jest nasze zwycięstwo. Wymaga ono jednak od człowieka współdziałania z wolą Bożą. To dzieje się przez modlitwę. Dlatego wszyscy, wierzący i niewierzący, winniśmy się modlić. Pierwsi – o przymnożenie wiary, drudzy – o wiarę. I w tym właśnie duchu pragniemy wszystkim naszym przyjaciołom, tak wierzącym, jak i niewierzącym, złożyć życzenia błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech prawda wielkanocnego poranka zajaśnieje w Waszym życiu i oświetli mroki tego świata. Niech będzie źródłem tej nadziei, która umacnia i dodaje sił do ciągłego poszukiwania, wzrastania, odwagi i podejmowania trudnych, ale pięknych, wyzwań. Wyzwań, których realizacja – czy to w wymiarze rodzinnym, czy społecznym – zbliża ludzi do siebie i do Boga, czyniąc życie wszystkich lepszym i piękniejszym.

Marek Lewandowski

Tadeusz Iżykowski

czwartek, 29 marzec 2018 08:24

"Jaskółka" 28 marca 2018

Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy jak zawsze od rozmów o tym, jak spędziliśmy ostatni tydzień. Mówiliśmy o swoich naukowych sukcesach, o kłopotach z niektórymi szkolnymi przedmiotami, o spotkaniach z rodzina i przyjaciółmi oraz o tym, że właśnie rozpoczynamy krótkie ferie świąteczne. Później rozmawialiśmy na temat zdrowia i profilaktyki uzależnień. Doszyliśmy do wniosku, że trudno wyjść z uzależnienia, ale łatwo w nie popaść. Podczas rozmowy padły takie hasła jak: ,,Jeszcze mleko masz pod nosem, a już chodzisz z papierosem”. Potem robiliśmy plakaty związane z profilaktyką uzależnień. Panie wolontariuszki przygotowały pyszne kanapki z żółtym serem i powidłami. Później zasiedliśmy do gier planszowych, graliśmy np. w rummikuba, 5 sekund i kurczaki. Po miło spędzonym popołudniu rozeszliśmy się do domu. Wesołych Świąt ! :)

poniedziałek, 26 marzec 2018 12:18

ZBIÓRKA PUBLICZNA NA RZECZ HOSPICJUM

ZBIÓRKA PUBLICZNA NA RZECZ

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.

12 kwietnia 2018 r. po raz kolejny na ulicach naszego miasta odbędzie się Zbiórka Publiczna, z której dochód będzie przeznaczony na działalność statutową Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Gorzowian do wzięcia udziału w kweście, jako osoba bezpośrednio nas wspierająca, bądź jako wolontariusz do przydzielonej puszki. Każda para rąk będzie dla nas wielką pomocą.

Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do koordynatora akcji Krystyny Waleńskiej w pokoju nr 13 – sekretariat na parterze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00, bądź o kontakt telefoniczny pod

nr tel. stacjonarny: 95/30-70-387 bądź

komórkowy: 787-956-313

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

poniedziałek, 26 marzec 2018 12:10

Wielki Poniedziałek Droga Krzyżowa

W poniedziałkowe przedpołudnie przybyła do Hospicjum grupa młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego, by wespół z niepełnosprawnymi podopiecznymi Działu Pobytu Dziennego odprawić w hospicyjnej kaplicy p.w. Jezusa Miłosiernego Drogę Krzyżową, ofiarowywaną we własnych intencjach i w intencjach Hospicjum. Zaduma, refleksja i piękny śpiew przeplatający rozważania przy kolejnych stacjach Męki Pańskiej, złożyły się na niepowtarzalny klimat modlitewnego wtopienia się w czas bezpośrednio poprzedzający Triduum Paschalne. Za klimat modlitwy, za poświęcony nam czas i włożone w ów czas czuwania serca – serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich podopiecznych i pracowników Hospicjum Św. Kamila. Staropolskie słowa „Bóg zapłać” kieruję do pani Anny Butrym – kierownika WTZ, Barbary Rozpędowskiej – instruktora terapii zajęciowej, Roberta Stanocha, Anny Janiszewskiej, Barbary Szeligi i Małgorzaty Żukowskiej.

 

poniedziałek, 26 marzec 2018 11:47

REHABILITACJA ODPŁATNA 2018

UWAGA - REHABILITACJA ODPŁATNA

Przy jednorazowym zakupie 9 zabiegów 10-ty zabieg gratis!

(10-ty gratisowy zabieg tylko po wykorzystaniu 9 zabiegów)

Promocja obowiązuje na zabiegi realizowane w terminie

od 27 marca do 02 lipca 2018 roku.

 

Cennik Usług Odpłatnych

 

 

poniedziałek, 26 marzec 2018 08:03

"Jaskółkowe" powitanie wiosny

Dzisiejsze spotkanie podopiecznych świetlicy „Jaskółka” odbyło się nietypowo, bo w Nadleśnictwie Kłodawa. Najpierw w „Korsakówce” oglądaliśmy film o Włodzimierzu Korsaku. Dowiedzieliśmy się wiele o jego dzieciństwie, rodzinie, o podróżach i licznych pasjach. Uwielbiał przyrodę, myślistwo i rysowanie. Obejrzeliśmy wystawę prac, które wykonał Włodzimierz Korsak. Potem sami zajęliśmy się tworzeniem leśnych zwierząt. Techniką orgiami zrobiliśmy piękne sowy. Następnie panie z nadleśnictwa Ola i Agnieszka - przygotowały dla nas miły i ciepły poczęstunek. Zainaugurowaliśmy sezon na grillowanie - zjedliśmy przepyszne kiełbaski. Na koniec spotkania pobawiliśmy się wspólnie w berka i w zajączki. Bo Święta Wielkanocne tuż tuż. Czekamy na kolejne spotkanie w Kłodawie w pięknych okolicznościach przyrody - już w czerwcu.

piątek, 16 marzec 2018 08:22

Jaskółkowe rewolucje kuchenne

Zgodnie z planem zajęć dziś rozwijaliśmy swoje zdolności kulinarne. Po przywitaniu się

i rundce, podczas której dzieliliśmy się tym, co u nas słychać (zwłaszcza, że niektórzy byli u nas po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie), przystąpiliśmy do kulinarnych działań. Robiliśmy rolowane tosty z nadzieniem lub krokiety tostowe albo rolkokrokiety:) Każdy nazywał je inaczej. Podzieleni na 3 grupy zabraliśmy się do pracy. Poszukiwaliśmy szefa popularnego programu kulinarnego. Niestety nie pojawił się w naszej świetlicy. Był tylko przepis z książki

Anny Starmach. Niektórzy z nas taką książkę posiadają w domu, bowiem w ubiegłym roku była ona nagrodą za udział w konkursie. Potem było wałkowanie, mieszanie, smarowanie, zwijanie, namaczanie i smażenie. Tą ostatnią czynnością – troszcząc się o nasze bezpieczeństwo - zajmowały się panie wolontariuszki. Następie wszyscy usiedliśmy do stołu, by zjeść zrobione przez nas pyszności z malinami. Był też czas na rozmowy. Najedzeni i uśmiechnięci mogliśmy bawić się w niebieskiej sali. Furorę zrobiła gra „piłka parzy”. To był miły dzień. W czasie posumowania często było słychać głosy mówiące, iż szkoda, że to już koniec zajęć. Pozdrawiamy i do zobaczenia za tydzień.

PS. Czy wiecie, że matematyka jest królową nauk? Linie, okręgi, koła i skalę będziemy ćwiczyć w leśnym plenerze na następnych zajęciach.

Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...

 

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top