program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

poniedziałek, 15 luty 2016 09:34

Uroczyste spotkanie z okazji ŚDC

Wielkim wydarzeniem w życiu Hospicjum Św. Kamila były obchody Światowego Dnia Chorego. Składały się na nie liturgia Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia wszystkim chorym, spełniającym warunki jego przyjęcia, spotkania z chorymi w salach Hospicjum Stacjonarnego, połączone z błogosławieństwem, którego udzielał ks. bp Paweł Socha oraz wspólny obiad z chorymi Działu Pobytu Dziennego. W uroczystości udział wzięli – oprócz pracowników, członków Stowarzyszenia i hospicyjnych wolontariuszy – ks. bp Paweł Socha, Wojewoda Lubuski, pan Władysław Dajczak oraz Sekretarz Miasta Gorzowa Wlkp., pani Agnieszka Stanisławska.

Każdy z chorych otrzymał drobny upominek w postaci prymulki. Podczas składania chorym życzeń, wielu z nich towarzyszyło nieskrywane wzruszenie.

W liturgii słowa, ks. bp Paweł przypomniał najpierw prawdę o ciągłości życia ludzkiego, dla którego jego śmierć fizyczna na ziemi nie oznacza śmierci duszy, bo ta nigdy nie umiera. Przypomniał również znaczenie ludzkiego cierpienia, jego sens i wartość zarówno dla chorego, jak i dla tych, którym taka ofiara służy, a więc każdemu z nas, ludzi. Mówiąc o sensie cierpienia, dał przykład kapłana, który w wyniku choroby stracił wzrok i obie nogi. Trzymając różaniec w ręce, droczył się z Panem Bogiem o wymiar swojej posługi kapłańskiej; on przecież chciał tak wiele dla Niego poprzez swoją posługę zrobić. Trzymając w dłoni krzyżyk, otrzymał wprost do duszy krótką informację od Zbawiciela: „Trzymasz w ręku krzyż. Po jednej stronie jestem ja, po drugiej jest miejsce dla ciebie". Od tamtego wydarzenia ów kapłan stał się gorliwym spowiednikiem, nauczycielem i wykładowcą. Przez cierpienie Bóg nie tylko stał mu się bliższy, ale i ukazał mu sens tegoż cierpienia.

Hospicjum jest takim miejscem, gdzie dotyka się codziennie najważniejszych życiowych spraw i tajemnic, które tu odsłaniają każdemu – i choremu, i zdrowemu – istotę i sens życia i cierpienia, dotykając wymiaru transcendentnego. Dotykając Boga.

Marek Lewandowski

Uroczyste spotk...
Uroczyste spotk...
Uroczyste spotk...
Uroczyste spotk...

czwartek, 11 luty 2016 20:20

Środa Popielcowa w Jaskółce

Na początku spotkania w świetlicy usiedliśmy w kółku i rozmawialiśmy o tym, jak nam minął tydzień. Potem wraz z siostrą Agnieszką śpiewaliśmy pieśni, przygotowując się do mszy, podczas której każdy z nas pełnił jakąś funkcję.

Kiedy wróciliśmy, niektórzy odrabiali lekcje, a inni grali w gry planszowe. Były też rozmowy z psychologiem. By nie zabrakło nam sił pani Grażynka zrobiła nam pyszne kanapki z żółtym serem i pomidorem. Zadowoleni zakończyliśmy spotkanie. Szkoda, że tak krótko ono trwało....

Justyna

Środa Popielcow...
Środa Popielcow...
Środa Popielcow...
Środa Popielcow...

środa, 10 luty 2016 08:39

Na Światowy Dzień Chorego AD 2016

Chorzy są wśród nas. Nie tylko w szpitalach, hospicjach, domach pomocy, zakładach opiekuńczo-leczniczych, ale także w domach. Mijamy ich na ulicach naszego miasta, często nie podejrzewając, że zmagają się na co dzień z cierpieniem. Światowy Dzień Chorego, to ich święto. Można zapytać, czy trudny czas choroby należy świętować? Czy choroba może być taką okazją? Odpowiedź jest prosta: zasadniczo nie chodzi w tym Dniu o świętowanie, ale o zwrócenie uwagi całym społeczeństwom na wspomniany przeze mnie na początku fakt, że chorzy są wśród nas i że – jakże często – potrzebują czyjejś (tu : naszej) pomocy a także na przypomnienie sensu cierpienia i wielkości daru ich cierpienia dla świata. W codziennej modlitwie, odmawianej po każdej Mszy św. w Hospicjum, prosimy dobrego Boga: „Spraw, aby przeżywali swe cierpienia w duchu miłości i ofiary za zbawienie świata."

Kilka dni temu przeczytałem książkę „Życie jest cudem". Są to dzienniki Igi Hedwig", dziewczyny zmarłej w wieku 22 lat, chorej na mukowiscydozę,. Nie ukrywam, że przy lekturze tej książki trudno było powstrzymać łzy. Nie o lekturę jednak chodzi, ale o obraz niesamowitego cierpienia, towarzyszącego jej przez zdecydowaną większość życia i jednocześnie niesamowitej ufności Bogu i – pomimo wszystko – ogromnej pozytywnej energii, którą promieniowała i zarażała wszystkich wokół. Jej życie z punktu widzenia zdrowego człowieka wydawało się tragiczne. Ale jego owoce – chociażby wspomniana książka i jej przesłanie – to przykład piękna, jakim jest sam człowiek w swojej istocie zakorzenionej w Bogu. Świętość Igi – bo nikt, kto te dzienniki czytał nie ma wątpliwości, że w chwili jej śmierci Bóg otworzył w zapraszającym geście przygotowane dla niej mieszkanie – związana z jej cierpieniem i sposobem jego znoszenia objęła swoim oddziaływaniem nie tylko jej bliskich, ale i takich jak ja czytelników. A to oddziaływanie, to wyzwalanie w ludziach empatii i solidarności, ale także działań służących wspieraniu ludzi chorych, niesienia im ulgi, daru słowa i obecności a także dzielenia się z nimi dobrami, które niesieniu im pomocy służą.

Taki jest sens życia w cierpieniu i taki jest sens cierpienia – ofiarowywać je „za zbawienie świata" i wyzwalać niezmierzone pokłady miłości w ludziach otaczających chorych, by wzajemnie się tą miłością obdarowywać.

W ten szczególny dzień – w Światowy Dzień Chorego – pragnę w imieniu całej hospicyjnej załogi, członków Stowarzyszenia, wolontariuszy i swoim własnym przekazać wszystkim chorym, a zwłaszcza chorym pozostającym pod opieką naszego Hospicjum, wyrazy solidarności i miłości wraz z zapewnieniem o codziennej modlitwie, przez którą pragniemy być bliżej Was i być z Wami, także po to, aby Wam służyć.

Niech Bóg ma Was w swojej opiece a Matka Najświętsza wspomaga Was swoim o Was zatroskaniem.

Marek Lewandowski

wtorek, 09 luty 2016 13:16

Comiesięczna Msza św. i spotkanie…

Tradycją się stało, że w każdy drugi poniedziałek miesiąca spotykają się członkowie Stowarzyszenia, wolontariusze i pracownicy Hospicjum, najpierw na liturgii Najświętszej Ofiary a potem na spotkaniu przy kawie i herbacie, podczas którego zaproszony gość opowiada bądź o warsztacie swojej pracy, bądź o interesujących zdarzeniach, z którymi przychodzi mu się spotykać na co dzień, bądź o środowisku lokalnym, w którym żyje i pracuje. Przy takich okazjach gościliśmy już misjonarzy, misjonarki, lokalnych przedsiębiorców i szefów stowarzyszeń, historyków, ludzi niekonwencjonalnych, pasjonatów i Globtrotterów. Tym razem naszym gościem był egzorcysta, ks. Waldemar Grzyb.

Ponieważ rzeczywistość pozaziemska jest „drugą częścią" całej rzeczywistości, w której człowiekowi przychodzi żyć, z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w słowa, płynące z osobistego kapłańskiego doświadczenia księdza Waldemara. Przeciętny śmiertelnik, którym jest i piszący te słowa, z „tamtą", złą, rzeczywistością – na co dzień – nie ma zbyt często do (uświadomionego) czynienia. A zło osobowe – mówił ksiądz Waldemar – wywiera na nas ogromny wpływ, zwłaszcza, jeżeli to zło wpuszczamy do swojego życia lub je wręcz do niego zapraszamy. Spotkanie nie miało charakteru wykładu, ale raczej pogadanki, której narzucono z góry ramy czasowe, co zapewne wpłynęło na fakt pozostania każdego z odczuciem niedosytu. Ważne jest to, że poznaliśmy ważne rozróżnienie naszych odniesień do pozaziemskiego świata duchowego; dowiedzieliśmy się, że nie ma „modlitwy egzorcyzmów". Modlitwa skierowana jest do Boga a egzorcyzm jest skierowanym do szatana rozkazem opuszczenia kogoś w imię Boga. Poznaliśmy też – choć bardzo wycinkowo – „kanały" przez które zapraszamy szatana do swojego życia. Jednym z takich kanałów (dróg) jest złorzeczenie (obyś sczezł, obyś zgniła od środka, obyś nie doczekał lepszych czasów itp.). Ksiądz Waldemar opowiedział kilka przypadków fizycznego uzdrowienia z chorób nowotworowych osób, które wcześniej ktoś takim złorzeczeniem „uraczył".

W części „pytania i odpowiedzi" każdy uczestnik mógł zaspokoić swoją ciekawość, odpowiedzi na stawiane pytania uzyskując ad hoc.

Zanim spotkanie zakończyło się kapłańskim błogosławieństwem, uzyskaliśmy ważną informację na temat jego wagi i znaczenia. Otóż, każdy może błogosławić każdego. I jest to ze wszech miar wskazane; rodzice powinni błogosławić swoje dzieci, mężowie żony, żony mężów, pracodawcy swoich pracowników... Przeklinać innych nie powinien nikt.

Przeto i ja błogosławię wszystkich czytelników naszej rubryki „Aktualności".

Marek Lewandowski

Comiesięczna Ms...
Comiesięczna Ms...
Comiesięczna Ms...
Comiesięczna Ms...

czwartek, 04 luty 2016 19:09

"Tłusta środa" w Jaskółce

Dziś w Jaskółce była „tłusta środa". Jedliśmy pyszne pączki i smaczne faworki. Faworki - inaczej chrusty – zrobiliśmy samodzielnie, przy pomocy wolontariuszek z gastronomika. Zaczęliśmy od wymieszania składników i wygniecenia ciasta. Następnie młodsi wałkowali ciasto – trzeba było użyć do tego bardzo dużo siłyJ. Wspólnymi siłami kroiliśmy i przekładaliśmy ciasto. Oto sprawdzony u nas pyszny przepis na faworki:

- 2 szklanki mąki,

- 4 żółtka,

- ¾ szklanki śmietany,

- 1 łyżeczka octu,

- soli do smaku,

- cukier puder do posypania.

Niespodzianką dnia były rozpływające się w ustach pączki, za które bardzo dziękujemy cukierni „Śnieżka". Wszystko było pyszne, a o kaloriach tego dnia nie myśleliśmy zbyt dużoJ

Poza kulinarnymi działaniami i smakołykami bawiliśmy się w niebieskiej sali, graliśmy w ulubione gry, rozmawialiśmy i śmialiśmy się.

środa, 20 styczeń 2016 11:50

Kolędowanie z Chórem Cantare

W poniedziałek, 18 stycznia, zawitał w hospicyjne progi – jak już wielokrotnie drzewiej bywało – Chór Cantare pod kierownictwem pani Zofii Raubo. W styczniowym koncercie nie mogło zabraknąć, tradycyjnie, kolęd polskich, śpiewanych z akompaniamentem należącej do Chóru „mini orkiestry". Oprócz kolęd, w śpiewanie których w dużej części włączyła się widownia, Chór zaprezentował kilka znanych starych utworów, których teksty i melodie są znane podopiecznym Działu Pobyt Dziennego. Godzinny koncert jak zwykle bardzo się podobał a artyści pozostawili po sobie nie tylko miłe wspomnienie, ale i „pozytywne fluidy", owocujące rozśpiewaniem hospicyjnego zespołu chorych.

Za piękny dar serca, za otwartość, chęć czynienia „muzycznego dobra" i – po prostu – za obecność – serdecznie dziękujemy.

Pensjonariusze Działu Pobytu Dziennego

wraz z pracownikami Hospicjum Św. Kamila

Kolędowanie z C...
Kolędowanie z C...
Kolędowanie z C...
Kolędowanie z C...
Kolędowanie z C...
Kolędowanie z C...
Kolędowanie z C...
Kolędowanie z C...

poniedziałek, 18 styczeń 2016 23:43

Jaskółki w Paradyżu

W piątek, 15 stycznia, około godziny 16.00 wyjechaliśmy z świetlicą „Jaskółka" na 3 dni pobytu rekreacyjno- rekolekcyjnego do Paradyża. Głównym tematem spotkania był „Król Lew", a towarzyszyły nam ciągłe niespodzianki. Już pierwszego dnia czekała na nas moc atrakcji, począwszy od fenomenalnej konferencji dotyczącej miłości ojca, prowadzonej przez księdza Przemka, po zabawy na sali gimnastycznej, gdzie główną atrakcją była gra w piłkę nożną, siatkówkę oraz limbo. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Zwieńczeniem dnia było Kino Bambino, gdzie między innymi obejrzeliśmy „Śpiew oceanu".

Drugi dzień naszego pobytu w Paradyżu zaczęliśmy od śniadania. Potem ksiądz Przemek oprowadził nas po Seminarium Duchownym, gdzie widzieliśmy zabytkowe obrazy (niektóre warte są nawet 300 tysięcy złotych), rzeźby freski, krypty. Dowiedzieliśmy się, że kościół seminaryjny jest perełką architektoniczną Ziemi Lubuskiej. Po mszy świętej i po konferencji „Piękno Stworzenia" robiliśmy maski karnawałowe, które mieliśmy zaprezentować na wieczornym balu. Maski pomagały nam zrozumieć, że każdy z nas nosi maskę w różnych sytuacjach. Po obiedzie odbyliśmy spacer, który zakończył się bitwą na śnieżki :) Gdy wróciliśmy do Jackówki, czekała na nas kolejna niespodzianka w postaci pysznych naleśników, zrobionych osobiście przez księdza Przemka. W godzinach popołudniowych, zaczęliśmy grać w podchody. Dzieci wyposażone w latarki, szukały karteczek – pytań ukrytych w ogrodzie. Po podchodach podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza uczestniczyła w zajęciach sportowych, druga - oglądała film „W głowie się nie mieści" oraz rozmawiała o emocjach. W ostatnim dniu po śniadaniu i konferencji o dorastaniu i odpowiedzialności najstarsze dziewczyny - Klaudia oraz Alicja - zrobiły wszystkim niespodziankę i poprowadziły zajęcia. Były to gry i zabawy, które przypominały kalambury. Po mszy i obiedzie udaliśmy się na spacer, podczas którego mieliśmy możliwości kupienia paradyskich pamiątek. Przed wyjazdem wspólnie z wychowawcami i księdzem Przemkiem podsumowaliśmy nasz pobyt. Mówiliśmy o tym, co nam się podobało podczas ferii zimowych w Paradyżu, pojawiły się także refleksje dotyczące wewnętrznej przemiany. Autokarem bezpiecznie wróciliśmy do Gorzowa, zmęczeni, ale pełni radości i entuzjazmu.

PS. Wszystkie posiłki jedliśmy w Seminarium wraz z klerykami, czyli uczącymi się tam przyszłymi księżmi.

Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...
Jaskółki w Para...

 

poniedziałek, 28 grudzień 2015 10:57

Podziękowania dla przedszkola integracyjnego nr 14

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas obdarowywania się nawzajem różnymi prezentami. Dzieci ze świetlicy Jaskółka otrzymały od przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego numer 14 w Gorzowie dwa wielkie worki z prezentami. Były w nich maskotki, książeczki, gry, puzzle. Za dar serca dziękujemy dzieciom, ich rodzicom, pracownikom przedszkola, szczególnie koordynatorce świątecznej akcji pani Hannie Kupidurze.

poniedziałek, 28 grudzień 2015 08:01

Atrakcyjny grudzień w świetlicy Jaskółka

Grudzień dla podopiecznych świetlicy Jaskółka był bardzo intensywny i pełen atrakcji.

Dnia 2 grudnia dzieci i młodzieżowi wolontariusze byli w kinie. Młodsi oglądali „Dobrego Dinozaura", starsi – komedię romantyczną „Listy do M 2". W ten sposób chcieliśmy także podziękować wolontariuszom, którzy dzielą się swoim czasem i pasjami, oferują różnorodną pomoc, ponieważ 5 grudnia przypadało ich święto - Dzień Wolontariusza. Podopieczni świetlicy wzięli także udział w warsztatach o dorastaniu i dbałości o swój wygląd.

Podczas kolejnego spotkania - 9 grudnia Jaskółki pojechały do Kłodawy. Tam - w Korsakówce – dzieci wzięły udział w quizie na temat zdrowego trybu życia. Potem z podopiecznymi świetlicy spotkał się Mikołaj, który miał dla wszystkich drobne prezenty. Był także poczęstunek – kiełbaski z grilla przygotowane przez Nadleśnictwo Kłodawa.

W sobotę 12 grudnia, dzieci ze świetlicy uczestniczyły w warsztatach świątecznych, które odbyły się w Wawrowie w Karczmie od Łosiem. Było dużo atrakcji, dzieci robiły dekoracje na choinki, rozmawiały o aniołach, oglądały wystawę strojów ludowych. Dla wszystkich wystąpił zespół Buziaki.

Podczas ostatniego tegorocznego spotkania - 16 grudnia - dzieliliśmy się opłatkiem. Przy świątecznym stole zasiedli: dzieci, młodzież, wolontariusze, rodzice, dyrektor Hospicjum, prezes Stowarzyszenia Hospicjum, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i ojciec Józef. Wszyscy pochylaliśmy się nad tajemnicą świąt Bożego Narodzenia. Łamiąc się opłatkiem, życzyliśmy sobie nawzajem, aby marzenia, które nosimy w naszych sercach spełniły się. Było wspólne kolędowanie, zabawy dotyczące tematyki świąt Bożego Narodzenia, nie zabrakło również prezentów, które rozdawała Śnieżynka i Elf. Prezenty trafiły także do Niebieskiej Sali. Mikołaj zostawił tu gry planszowe, mebelki, sprzęt sportowy.

Większość grudniowych atrakcji nie mogłaby zostać zrealizowana, gdyby nie pomoc różnych instytucji, placówek i ludzi dobrej woli.

Dziękujemy

Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...
Atrakcyjny grud...

wtorek, 22 grudzień 2015 11:11

Życzenia

Święta Bożego Narodzenia, to w polskiej tradycji czas szczególny. Czas, w którym nikną wszelkie spory a rodziny – nawet rozproszone po całym świecie – starają się być razem, by wspólnie obchodzić pamiątkę narodzenia się Boga wśród ludzi. By dzielić się radością obecności, spotkania i wspomnianego wydarzenia – Tajemnicy Wcielenia. Jednocześnie – by kultywować tradycje rodzinne, które w zwyczajach przenoszone są z pokolenia w pokolenia. Każda rodzina, to różniący się od innych rodzin rytuał związany z rodzajem, a nawet sposobem przygotowania, wigilijnych potraw; to rytuał śpiewania kolęd i – obowiązkowo – uczestnictwa w Pasterce – Mszy św. narodzenia Pana. To także sposób spędzania pozostałych dni świątecznych, mających na celu zacieśnianie więzów z Bogiem i członkami rodziny. To „to coś", co pozostaje w każdym człowieku aż do kresu jego życia, co z sentymentem i łzą w oku każe wspominać każde ze świąt oddzielnie, ale i wszystkie razem – jako ciąg najpiękniejszych zdarzeń z dzieciństwa, młodości, wieku dojrzałego i starości, które osadzają we wspomnieniach, ale i w duszy człowieka swoistą perłę – światło i ciepło, które wydobywa się z wnętrza jestestwa tak w chwilach podniosłych i radosnych, ale i – a może zwłaszcza – w chwilach trudnych: samotności, opuszczenia, cierpienia, odrzucenia.

Biorąc to wszystko pod uwagę, w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, wszystkich pracowników i swoim własnym, pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim sympatykom, przyjaciołom i tym, którzy czerpiąc ze skarbca swojego serca, to co mają najcenniejszego, obdarowują naszych chorych i nas swoimi uśmiechami, życzliwością a i wdowim groszem. Niech radość płynąca z betlejemskiego żłóbka rozpromienia Wasze, Kochani, życie, dzień po dniu, godzina po godzinie. Niech Boże Dziecię, narodzone 2000 lat temu, a w swojej istocie – wieczne, darzy Was swoimi łaskami, a zwłaszcza łaską wiary i miłości. Miłości do Niego i do drugiego człowieka. Obyśmy stając się lepsi i doskonalsi, lepszym i doskonalszym czynili świat. Szczęść Boże.

Tadeusz Iżykowski

Marek Lewandowki

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top