program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

wtorek, 22 grudzień 2015 10:38

Przy wigilijnym stole

W piątkowy wieczór 18 grudnia przy wigilijnym stole zasiedli wszyscy pracownicy Hospicjum Św. Kamila, a wraz z nimi goście: ks. Janusz Mikołajewicz – proboszcz Parafii Pierwszych Męczenników Polski, parafii otaczającej opieką duszpasterską hospicyjną placówkę, o. Józef Zapolski – stały gość i uczestnik wydarzeń liturgicznych w Hospicjum oraz pani Anna Sochor – lekarz z sąsiedniego województwa.

Zanim jednak nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, uczestnicy spotkania opłatkowego wzięli udział we Mszy św. koncelebrowanej, która wprowadziła wszystkich w misterium narodzenia Jezusa – w misterium zbawczej obecności Boga pośród ludzi i dla ludzi.

Urok Świąt Bożego Narodzenia, to między innymi serdeczność i życzliwość wzajemna, jaką darzą się uczestnicy łamania się chlebem – symbolem przypominającym Ofiarę Jezusa Chrystusa. Ta niezwykła atmosfera tworząca klimat tego wieczoru była udziałem wszystkich uczestników spotkania. Oby pozostała z nami na zawsze...

Ks. Antoni Trzyna

Marek Lewandowski

Przy wigilijnym...
Przy wigilijnym...
Przy wigilijnym...
Przy wigilijnym...

poniedziałek, 21 grudzień 2015 10:36

Nowi starzy goście w hospicyjnych progach

Okres bezpośrednio poprzedzający Święta Bożego Narodzenia ma swoje prawa, a ściślej mówiąc – bo to miałem namyśli – swoją dynamikę, obfitującą w liczne inicjatywy zwłaszcza młodych ludzi, dla których czas ten, to podtrzymywanie i budowanie tradycji solidarności z ludźmi cierpiącymi, których w Hospicjum Św. Kamila nie brakuje, a którzy bardzo żywo i serdecznie przyjmują wszelkich gości i dowody empatii z ich strony. W piątek, 18 grudnia, odwiedziły nas dzieci i młodzież z kilku placówek oświatowych. I tak, gośćmi podopiecznych Działu Pobytu Dziennego byli najpierw uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy przynieśli ze sobą własnoręcznie zrobione kartki świąteczne i którzy wraz z wychowawczynią zaśpiewali kilka tradycyjnych pięknych polskich kolęd. Dzieci czuły się trochę zagubione w hospicyjnej rzeczywistości, ale nie wpłynęło to na asertywność podczas występu. Krótko mówiąc – tremy widać nie było. Podobnie zresztą jak i u następnych naszych gości – uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 – na których drodze kolędowania także znalazła się hospicyjna placówka. Młodzi artyści zostali ciepło przyjęci przez naszych seniorów, czego przejawem – poza licznymi dowodami radości – były także gromkie brawa.

W piątek odwiedziły nas także dzieci – wraz z opiekunkami – z Przedszkola Samorządowego w Deszcznie, które pozostawiły po sobie – też już tradycyjnie – stroiki dla chorych, które stanowią uzupełnienie wystrojów świątecznych pomieszczeń hospicyjnych.

Dzięki tym wszystkim dowodom sympatii, wrażliwości i solidarności, kraszonymi wspomnianym śpiewem i bożonarodzeniowymi gadżetami, atmosfera przedświąteczna została podniesiona ku wyżynom Nieba, skąd za kilka dni zapuka do nas Maleńka Miłość.

Za wspomniane gesty i obecność – choć krótką – z chorymi, wszystkim dzieciom, nauczycielom jak i dyrekcjom wymienionych placówek składamy serdeczne podziękowanie. W Was żyje już Ten, który ustanowił Prawo Miłości, a które Wy w gestach tych wyrażacie. Bóg Wam zapłać!

Agnieszka Nester

Marek Lewandowski

Nowi starzy goś...
Nowi starzy goś...
Nowi starzy goś...
Nowi starzy goś...

piątek, 18 grudzień 2015 12:23

Spotkanie opłatkowe w DPD

Hospicyjni podopieczni z Działu Pobytu Dziennego w czwartek, 17 grudnia, mieli swoją hospicyjną Wigilię. Spotkanie ubogacone zostało przez gości z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich przy ul. Czereśniowej. Dzieci i młodzież zaprezentowała tradycyjne jasełka. Piękne, bogate stroje połączone z wokalnymi i aktorskimi talentami zaowocowało brawami na stojąco i łzami wzruszenia co bardziej wrażliwych widzów. Trzeba obiektywne stwierdzić, że widowisko było przepiękne.

Po części artystycznej i krótkiej przerwie pensjonariusze DPD wraz z gośćmi uczestniczyli w liturgii Mszy św. Oprawę muzyczną zapewniła pani Barbara Rozpędowska, jedna z instruktorek WTZ. Świąteczny podniosły nastrój i klimat jasełek udzielił się hospicyjnemu kapelanowi, księdzu Antoniemu, który był wyraźnie wzruszony. I to do tego stopnia, że... odebrało mu mowę, przez co żadne kazanie by mu nie wyszło. Stąd jego rezygnacja z przemawiania, przeniesionego na życzenia w „sali spotkań opłatkowych", gdzie po odczytaniu fragmentu Pisma św. i wspólnej modlitwie, nastąpiło spontaniczne składanie sobie życzeń „każdy każdemu" i spożycie obiadu, który tym razem zastępował – w zastawie i menu – wieczerzę wigilijną.

Zarówno podopieczni Działu Pobytu Dziennego, jak i goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej, byli bardzo ukontentowani wydarzeniami i przygotowanymi atrakcjami.

Wszystkim, którzy przyczynili się do bogatego i wzruszającego przeżycia wydarzeń tego dnia, a więc paniom instruktorkom WTZ, wymienionej już pani Basi, jak też paniom Izabeli Bondar i Katarzynie Maternie oraz obecnej z nami pani Ani Butrym, Kierownikowi WTZ, pracownicom hospicjum, paniom: Agnieszce, Małgosi, Janeczce, Irenie i Urszuli oraz dwom wolontariuszkom, dwom (kolejnym) Janeczkom – składam wyrazy uznania za włożony trud oraz podziękowanie za efekty tego trudu, tak bardzo radujące serca i aktorów i widowni. Bóg zapłać i szczęść Boże!

Marek Lewandowski

Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...

piątek, 18 grudzień 2015 11:34

Spotkanie opłatkowe w "Jaskółce"

Tradycyjnie w środę (tym razem 16 grudnia) spotkała się wspólnota „Jaskółkowa", która z pewnością spełnia kryteria na nazwę RODZINA. Uczestnikami spotkań są nie tylko dzieci objęte hospicyjnym programem wsparcia dzieci po utracie kogoś bliskiego, ale członkowie ich rodzin, najczęściej mama albo tata, oraz grono przesympatycznych wolontariuszy, z których najwięcej „wyrosło" w Zespole Szkół Gastronomicznych pod okiem pani Basi Matysik. Tym razem efekty pracy młodzieży i pani Basi mogła osobiście widzieć pani Małgorzata Pawłowska, Dyrektor szkoły. Wzruszające i pełne dodatkowych atrakcji spotkanie opłatkowe poprowadziły panie Agnieszka Dobosiewicz, psycholog, i Anna Borysowska – „Jaskółkowy" pedagog. Kilka garści szczegółowych informacji znajdziecie Państwo poniżej, w relacjach ich uczestników.

Ja ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wieczoru wypełnionego kolędami, konkursami, nagrodami, zabawą i modlitwą a także obfitością stołu, który przygotowali uczestnicy spotkania, każdy „coś z kuchni i z serca", od siebie. Gośćmi specjalnymi spotkania byli – o. Józef Zapolski i Tadeusz Iżykowki.

I ja tam byłem, barszcz i kawę piłem,

A com widział, opisałem, bo to było miłe.

Marek Lewandowski

W dniu dzisiejszym odbyła się kolacja wigilijna Jaskółki. Spędziliśmy ją w bardzo miłej atmosferze. Było nas sporo: dzieci, młodzież, wolontariusze, rodzice, dyrektor Hospicjum, prezes Stowarzyszenia Hospicjum, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i ojciec Józef. Wszyscy pochylaliśmy się nad tajemnicą świąt Bożego Narodzenia. Radowaliśmy się ze wspólnego przebywania przy wigilijnym stole (potrawy przygotowane były przez rodziców, uczniów gastronomika i panie kucharki z Hospicjum). Łamiąc się opłatkiem, życzyliśmy sobie nawzajem, aby marzenia, które nosimy w naszych sercach spełniły się. Wspólnie kolędowaliśmy, były też zabawy dotyczące tematyki świąt Bożego Narodzenia, które przygotowała i prowadziła pani Aleksandra, nie zabrakło również prezentów, które rozdawała Śnieżynka i Elf. Duzi i mali chętnie uczestniczyli we wspólnym świętowaniu. Był również czas na zabawy w Niebieskiej Sali oraz na rozmowy z paniami: Agnieszką i Moniką.
Ze wspólnie spędzonego czasu zadowoleni byli także rodzice dzieci.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu, doświadczyć świątecznej atmosfery. Zgodnie z tradycją pozostawiliśmy puste nakrycie dla gościa. Ono zawsze czeka na każdego, kto zechce przyjść do Jaskółki, kto szuka wsparcia, pomocy, dobrych doświadczeń...

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Jaskółkowe Mamy

Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...

wtorek, 15 grudzień 2015 14:33

Sobotnie spotkanie "Jaskółki"

Spotkaliśmy się wyjątkowo nie w środę, a w sobotę. Najpierw powitaliśmy się w hospicjum, a potem pojechaliśmy do Wawrowa do „Karczmy pod Łosiem". Było dużo atrakcji, m.in. robiliśmy dekoracje na choinki, tworzyliśmy łańcuchy, kolorowaliśmy bombki itp. Rozmawialiśmy też o aniołach, oglądaliśmy wystawę strojów ludowych. Następnie udaliśmy się pod scenę. Tam występowały dziewczynki, które były z zespołu tanecznego Buziaki. Były trzy grupy taneczne. Najbardziej podobał nam się pierwszy utwór, podczas którego dziewczynki były przebrane za mikołaje. Po występach udaliśmy się ponownie do stołu. Był przygotowany poczęstunek. Znajdowały się różnego rodzaju ciasta, napoje i paluszki. Dzieci po poczęstunku, dalej robiły dekoracje na choinki. Wszystkim się podobało. Fajnie spędziliśmy popołudniową sobotę.

Sobotnie spotka...
Sobotnie spotka...
Sobotnie spotka...
Sobotnie spotka...
Sobotnie spotka...
Sobotnie spotka...
Sobotnie spotka...
Sobotnie spotka...

wtorek, 15 grudzień 2015 14:08

Spotkanie opłatkowe dla wolontariuszy

W poniedziałek, 14 grudnia, zapoczątkowany został spotkaniem z hospicyjnymi wolontariuszami, cykl przedświątecznych spotkań opłatkowych. Spotkanie – połączone ze świętowaniem Światowego Dnia Wolontariatu – uświetnił swoim... wolontarystycznym występem kwartet smyczkowy „Con Amabile" pod kierownictwem Darii Krzysztoń. Piękne utwory muzyki klasycznej, ale i filmowej, zostały bardzo gorąco przyjęte przez publiczność zgromadzoną na skromnej widowni sali Działu Pobytu Dziennego. Po koncercie były podziękowania wolontariuszom za ich wkład w dzieło miłosierdzia, jakim jest ich posługa chorym. Dziękował Prezes Stowarzyszenia, pan Tadeusz Iżykowski, i dyrektor Hospicjum Św. Kamila, pan Marek Lewandowski. Po życzeniach ogólnych, poprzedzonych tradycyjną modlitwą, nastąpiła jakże miła część składania sobie życzeń indywidualnych, której towarzyszyło – jak to w polskim zwyczaju zostało zakorzenione i oby nigdy się nie zmieniło – łamanie się chlebem opłatka. Po tej części nastąpiła (a jakże) część konsumpcyjna, którą ufundowała pani Elżbieta Kostyra, właścicielka Restauracji „Zbyszko" z Bogdańca. Akcentem nawiązującym do wspomnianego Światowego Dnia Wolontariatu było obdarowanie wszystkich obecnych skromnymi podarunkami w postaci świec-choinek.

Wszystkim wolontariuszom, tym także, którzy nie mogli uczestniczyć w poniedziałkowym spotkaniu, życzymy błogosławionych Świąt i radości z Narodzenia Pana. Niech ta radość będzie udziałem wszystkich Państwa i Waszych rodzin także w przyszłym, 2016 roku.

Irena Spała – koordynator wolontariatu

Marek Lewandowski – dyrektor Hospicjum

 

Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...

wtorek, 15 grudzień 2015 13:29

Perełki miłości

Pod opieką naszego Hospicjum Domowego dla Dzieci „Oskara i Róży" znajduje się 12 dzieci, w większości z Gorzowa Wielkopolskiego, ale i z Kostrzyna nad Odrą (1), spod Drezdenka (2) a nawet z Zielonej Góry (1). Dla tych dzieci i ich rodziców okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to – jak dla wszystkich – okres szczególny, związany z radością i nadzieją, jaką niesie narodzenie się Bożego Syna; Tego, który nie tylko zbawia, ale także podnosi, krzepi i uzdrawia. Uzdrawia dusze, uzdrawia ciało, otwiera serca i oczy. Który wszystko może. Przez którego wszystko się stało, a bez którego nic się nie stało, co się stało. Dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Który doskonałą miłością obejmuje każdego bez wyjątku – zdrowego i chorego, wiernego Mu i gardzącego Jego miłością.

Boże Narodzenie, to piękne święta, bo przypominają każdemu człowiekowi, że Bóg jest z nami; nie gdzieś daleko, w obłokach, albo „gdzieś tam", ale tu, w nas, o ile postaramy się, aby królestwo Boże było w nas, w naszych sercach. Tak się dzieje zawsze, kiedy okazujemy sobie nawzajem życzliwość, obdarzamy się radością serca i pokojem, kiedy dzielenie się miłością – będąca przecież „wytworem" samego Boga – pochodziło z serca i było jego potrzebą. „Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40)

Okres Świąt, to „papierek lakmusowy" naszej postawy miłości. W tym czasie bardzo wielu ludzi dobywa z swego serca to, co w nim najpiękniejsze i szlachetne a często skryte gdzieś w jego głębi – dobywa perełki miłości, którymi obdarowuje innych. Bezinteresownie. Bo miłość nie oczekuje zapłaty. Bo miłość daje z siebie. Doświadczą takiej miłości „nasze" dzieci – Gracjan, Julia, Nadia, Konrad, Wojtek, Olaf, Nikola, Jagódka, Adrian, Kubuś, Nikodem i Antek – bo dla nich specjalne paczki przygotowało dwoje młodych ludzi, Angelika i Piotr, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Paczki te (widoczne na zamieszczonych zdjęciach) zostaną rozwiezione przez hospicyjny zespół medyczny, kierowany przez panią Magdalenę Szymkowiak (vide zdjęcie) przed Wigilią, tak, by sprawiły radość w czasie tradycyjnego obdarowywania się gwiazdkowymi upominkami.

Pomysłodawcom i realizatorom tej szlachetnej inicjatywy, składam w imieniu dzieci, ich rodziców i swoim własnym, słowa szczerego podziękowania: Bóg zapłać. Przy okazji życzę wszystkim anonimowym Darczyńcom (tę anonimowość sobie zastrzegli), których beneficjentami są wymienione wyżej dzieci, by Nowonarodzony Zbawiciel świata błogosławił Im w ich codziennych zmaganiach o chleb powszedni, ale i o stawanie się świętymi w oczach Pana.

Marek Lewandowski

Perełki miłości
Perełki miłości
Perełki miłości
Perełki miłości

czwartek, 03 grudzień 2015 14:58

Podsumowanie akcji „Pola nadziei”

Bieżący rok nie był inny od minionych. Hospicjum Św. Kamila, w zasadzie na stałe, ma wpisane w swoje działania także te, służące pozyskiwaniu środków finansowych, uzupełniających środki z NFZ, co pozwala na „domykanie" rocznego budżetu, kształtującego się na poziomie 3 mln zł. W roku bieżącym, dzięki zaangażowaniu ponad 140 instytucji (szkoły, przedszkola, parafie, osoby fizyczne, spółdzielnie mieszkaniowe) pozyskane zostało 55.200 zł. Zazwyczaj przy podsumowaniach wszelkiego rodzaju akcji kwestarskich zadawane jest pytanie kierowane do władz Hospicjum: Na ile to starcza? Podane przeze mnie cyfry pozwalają na oszacowanie czasu „zabezpieczenia" finansowego placówki: na tydzień. Mało? No tak, ale już w połączeniu ze zbiórka publiczną (88 tys. zł) wystarcza na ponad pół miesiąca. Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka – mówi polskie przysłowie. Ponieważ przysłowia są mądrością narodu (są rodzajem praw społecznych), to i w tym konkretnym, naszym hospicyjnym, przypadku, potwierdzają prawdę, ilustrując ją wymiarem (uzbieranego) rocznego wsparcia.

Tymczasem... jesienną część akcji mamy już za sobą. Przed nami... wiosna, kiedy to wrócimy do edycji 2015/2016 i kiedy wyrosną żółte kwity, przypominające, że wśród nas żyją ludzie, dla których nadzieja ma oblicze zatroskanego bliźniego z sercem na dłoni. Przejawem dobroci serca, a więc wrażliwości na cierpienie i potrzeby innych jest każdy rodzaj wsparcia tych, którzy tej pomocy potrzebują – modlitwa, dobre słowo, każda złotówka wrzucona do hospicyjnej skarbony, czuwanie przy chorym, pomoc w okresie postterminalnym.

Wszystkim, którzy w tym roku w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji wspierającej gorzowskie Hospicjum, w imieniu chorych i swoim własnym – serdecznie dziękuję.

Marek Lewandowski

wtorek, 01 grudzień 2015 14:09

Społecznik Roku AD 2015

23 listopada 2015 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Gala Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego połączona z uhonorowaniem laureatów konkursu Społecznik Roku w pomocy społecznej województwa lubuskiego. Główną nagrodą w konkursie była statuetka autorstwa pani Zofii Bilińskiej, znanej gorzowskiej artystki i jednocześnie członka hospicyjnego Stowarzyszenia. Nagrody rozdano w czterech kategoriach. W jednej z nich – w kategorii działań na rzecz środowiska lokalnego – nagrodę otrzymali panowie Tadeusz Iżykowski i Mirosław Skup, prezes i wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila „za podejmowanie inicjatyw na rzecz rozbudowy i modernizacji Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp."Obaj panowie, zawodowo powiązani z budownictwem, wolontarystycznie poprowadzili proces inwestycyjny związany z rozbudową i modernizacją obiektu hospicjum Św. Kamila, od projektu począwszy, a na czynnościach nadzorczych skończywszy. Szacunkowy koszt ich „wkładu" w dzieło rozbudowy, to ok. 20 tys. zł. W efekcie ich działań Hospicjum poszerzyło i unowocześniło bazę fizjoterapeutyczną, likwidując – dla dobra chorych niepełnosprawnych – wiele barier architektonicznych, a jednocześnie – wypełniając zmienione w ciągu ostatnich lat warunki prawne – dostosowując obiekt do zaleceń SANEPID.

Laureatom – w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia, pracowników Hospicjum, wolontariuszy i swoim własnym – serdecznie gratuluję.

Załączone zdjęcia pochodzą z posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia, podczas którego nie obyło się bez osobistych „wyrazów uznania" składanych na ręce Laureatów.

Marek Lewandowski

Społecznik Roku...
Społecznik Roku...
Społecznik Roku...

wtorek, 01 grudzień 2015 10:46

Miesiąc listopad był podróżą po …Polsce

Zaczęliśmy naszą wędrówkę od Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Andrzej. Po mszy zaczęła się przygoda kulinarna i to na słodko, czyli babka i sernik. Skoro podróż, to musi być wyjazd. Tak więc wyjechaliśmy do leśniczówki w Kłodawie, a tam wszyscy robiliśmy domki dla ptaków – karmniki, opowiadaliśmy o domkach różnych zwierząt i ludzi mieszkających w różnych częściach świata. Oglądaliśmy też bajkę, w której głównym bohaterem był dzik Ryjek. Poznawaliśmy różne smaki, owoców i warzyw, niektórzy z nas odkrywali owoce, których nigdy nie jedli, a okazały się przepyszne ... mniam. Na zajęciach również było dużo ruchu oraz wspólnych zabaw w gry planszowe. W listopadzie nie można zapomnieć o Katarzynkach i Andrzejkach. Dzięki solenizantom wszyscy zajadaliśmy się słodyczami oraz uczestniczyliśmy w zabawach andrzejkowych, a śmiechu było co nie miara, szczególnie gdy dowiadywaliśmy się, jakie życie pełne niespodzianek nas czeka.

Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...
Miesiąc listopa...

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top