program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

W mijającym tygodniu Hospicjum odwiedziło wielu wspaniałych ludzi. Wśród nich byli pracownicy sklepu TESCO, którzy pod wodzą pana Mariusza Koczary zorganizowali przedświąteczną akcję przygotowania upominków dla podopiecznych Hospicjum Domowego dla Dzieci. We wtorek w hospicyjne progi zawitali: wspomniany pan Mariusz Koczara wraz ze swoimi koleżankami, Eweliną Knapik i Martą Gajewską, którzy tego samego dnia pojechali do rodzin trojga „naszych” dzieci, obdarowując je przygotowanymi paczkami. Upominki otrzymało też rodzeństwo dzieci chorych. W sumie ci wspaniali ludzie przekazali 31 paczek świątecznych, bo tyle „mamy” dzieci wraz z ich rodzeństwem, wzbudzając radość milusińskich.

Wszystkim Państwu, którzy włączyliście się w tę akcję, w imieniu obdarowanych dzieci i ich najbliższych a także w swoim własnym składam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać. Jednocześnie życzę, w imieniu całej hospicyjnej załogi i Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, błogosławionych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Do Siego Roku.

Marek Lewandowski

czwartek, 20 grudzień 2018 08:58

Świąteczne spotkanie „Jaskółek”

Było radośnie, uroczyście, wyjątkowo. Spotkaliśmy się przy świątecznym stole, na którym zagościły wigilijne potrawy. Wszystko było bardzo smaczne! Wcześniej była modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Chór anielski złożony z podopiecznych świetlicy „Jaskółka” odwiedził także pacjentów, przebywających na oddziale stacjonarnym Hospicjum świętego Kamila. Było to bardzo wzruszające doświadczenie dla obu stron. Pacjenci otrzymali życzenia i drobne słodkości, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Potem do świetlicy przyszedł prawdziwy święty Mikołaj! Miał wór pełen prezentów. Każdy otrzymał coś wyjątkowego! Dziękujemy! Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło kalamburów z motywem Świąt Bożego Narodzenia, był też czas na rozmowy i szaleństwo w niebieskiej sali. Razem z nami świętowali: prezes Stowarzyszenia Hospicjum św. Kamila Tadeusz Iżykowski, dyrektor Hospicjum Marek Lewandowski, ksiądz Antoni Trzyna, przedstawiciele Nadleśnictwa Kłodawa, rodzice i opiekunowie podopiecznych świetlicy, wolontariusze i – najważniejsi – dzieci, dla których istnieje „Jaskółka”.

Wszystkim życzymy radosnych Świąt !!!

Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...
Świąteczne spot...

 

czwartek, 20 grudzień 2018 08:48

Życzenia od harcerzy

We wtorek przybyła do Hospicjum bardzo liczna grupa harcerzy ZHP Hufca Gorzów Wielkopolski pod wodzą Komendantki Hufca, hm. Marty Czerepowickiej, by – podobnie jak w wielu poprzednich latach – przekazać dla chorych i hospicyjnej załogi Betlejemskie Światełko Pokoju a wraz z nim świąteczne życzenia, wzbogacone w przekaz idei przyświecającej akcji oraz w odśpiewanie staropolskich pięknych kolęd. W śpiew włączyli się pensjonariusze Działu Pobytu Dziennego i zgromadzona w świetlicy hospicyjna załoga.

Za serdeczność, okazaną życzliwość, życzenia, Światełko Pokoju i obecność – serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich beneficjentów tego wydarzenia. Jednocześnie życzymy Wam, Wspaniali Młodzi Ludzie, by nadchodzące święta były dla Was i Waszych bliskich czasem wyrażania wzajemnej życzliwości i okazywania miłości, która w najpiękniejszy sposób buduje relacje rodzinne i – ogólnie – międzyludzkie.

Szczęść Boże.

Marek Lewandowski

Życzenia od har...
Życzenia od har...
Życzenia od har...
Życzenia od har...
Życzenia od har...
Życzenia od har...
Życzenia od har...
Życzenia od har...

poniedziałek, 17 grudzień 2018 13:17

Zespół Szkół w Deszcznie…

Zespół Szkół w Deszcznie, a de facto w imieniu wszystkich, którzy tę szkołę stanowią, dziesięcioro uczniów szkoły wraz ze swoimi rodzicami, paniami Katarzyną Król, Iwoną Drozdowicz i Janiną Kowalską, ofiarowało dla hospicyjnych chorych – a przy okazji dla wszystkich wolontariuszy i pracowników oraz wszystkich przekraczających progi Hospicjum – wspaniałą choinkę wraz z przybraniem. Ozdoby młodzież zawieszała osobiście, czyniąc z drzewka bajkowo przybraną leśną nimfę, która cieszy wzrok i serce.

Za ów dar, który jest widzialnym znakiem solidarności z chorymi, empatii i dobroduszności, ale także znakiem zbliżania się czasu rozważania Tajemnicy Wcielenia – serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Deszcznie, Rodzicom oraz Nauczycielom życzę, w imieniu wszystkich beneficjentów tego daru, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Do Siego Roku.

Marek Lewandowski

 

Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...
Zespół Szkół w ...

czwartek, 13 grudzień 2018 08:23

„Jaskółka” teatralnie i piernikowo

Dzisiaj do naszej świetlicy zawitał pan Cezary Żołyński - aktor gorzowskiego teatru, miłośnik „Gwiezdnych Wojen” oraz siatkówki. Przygotował dla nas grę w improwizację. Dowiedzieliśmy się, że to jedna z metod używanych na przykład w teatrze, polegająca na tworzeniu i wymyślaniu kolejnych elementów przedstawianej historii. Później sami mieliśmy okazję wcielić się w improwizowane role. Każdy z nas dopowiadał kolejne słowo do naszego opowiadania, a z całości powstała zabawna historia o podróżującej firance, babci mieszkającej na skraju lasu czy tajemniczym włóczędze. Improwizowanych zabaw było wiele, a każda bardzo nam się podobała i chętnie wymyślaliśmy bohaterów, miejsca czy wydarzenia. Bardzo dziękujemy za zajęcia! Potem była chwila na kanapki i ciepłą herbatę. Po posiłku ruszyliśmy w wir ozdabiania pierniczków. Używaliśmy lukru, posypek, słodkich polew aby udekorować świąteczne ciasteczka, które zostaną podarowane za tydzień pacjentom hospicjum. Wyszły naprawdę śliczne, każdy pierniczek inny, wyjątkowy i pyszny. Na koniec puściliśmy tradycyjną iskierkę przyjaźni. Do zobaczenia za tydzień!

 

„Jaskółka” teat...
„Jaskółka” teat...
„Jaskółka” teat...
„Jaskółka” teat...
„Jaskółka” teat...
„Jaskółka” teat...

Wczoraj, 11 grudnia, zawitali w nasze progi uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gorzowie Wielkopolskim. W repertuarze występów były piękne polskie kolędy. W role członków orkiestry wcielili się opiekunowi. Na gitarze grał ksiądz Grzegorz Laskowski, na klawiszach pan Piotr Góralczyk a na klarnecie bocznym – pani Elżbieta Zjawin. W całym Hospicjum słychać było kolędy, serce radowało się ogromnie ze wspólnego kolędowania, a nasi podopieczni bardzo chętnie włączali się we wspólne śpiewanie. Młodzież przygotowała dla naszych podopiecznych kartki świąteczne z życzeniami, które po występie zostały rozdane seniorom Działu Pobytu Dziennego. Na koniec spotkania kolędowego nastąpiła wymiana życzeń świątecznych a ks. G. Laskowski udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Młodzieży i jej opiekunom serdecznie dziękuję w imieniu hospicyjnych podopiecznych i pracowników Działu za piękny występ, a przede wszystkim za wniesioną w serca chorych nieukrywaną radość. Bóg zapłać.

Dorota Trojanowska

Młodzież z SP N...
Młodzież z SP N...
Młodzież z SP N...

środa, 12 grudzień 2018 08:07

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy

W poniedziałek, 10 grudnia, miało miejsce spotkanie opłatkowe dla hospicyjnych wolontariuszy. Rozpoczęła je – tradycyjnie – Msza św., po której uczestnicy spotkania zgromadzili się w pomieszczeniu świetlicy „Jaskółka.”

Po powitaniach i wyrażeniu radości z możliwości przeżywania radosnego czasu Adwentu, na „deskach” świetlicowej sceny wystąpił gościnnie zespół „Effata”, który zaprezentował montaż słowno-muzyczny dedykowany 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości a także największemu z rodu Polaków – świętemu Janowi Pawłowi II. W śpiewanie znanych patriotycznych pieśni włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania.

Po zejściu zespołu ze sceny nastąpiło nie tylko słowne podziękowanie wolontariuszom za codzienną posługę chorym; zzostali oni obdarowani skromnymi, ładnymi, acz łatwo tłukącymi się, gadżetami.

Po tej części nastąpiło tradycyjne odczytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza, modlitwa i łamanie się opłatkiem, połączone – rzecz jasna – z życzeniami. Ten element czysto polskiej tradycji przypadł, jak zawsze, wszystkim do gustu; był pełen wzruszeń i dumy z faktu, że potrafimy tak pięknie być razem.

W tym miejscu nie tylko wypada, ale wręcz trzeba, podziękować na niniejszej stronie tym, którzy w hospicyjnych progach, przy łóżkach chorych zostawiają swój czas, dzieląc się z cierpiącymi miłością płynącą prosto z serca.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila składam też wszystkim, którzy w posłudze wolontaryjnej odnajdują swoją drogę do bliźniego, życzenia, by dobry Bóg błogosławił im w życiu, dając satysfakcje i radość ze służenia innym.

Marek Lewandowski

Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...

czwartek, 06 grudzień 2018 08:59

"Jaskółka" 5 grudnia 2018

Dziś Jaskółkowo spotkaliśmy się w kinie, by wspólnie w przededniu mikołajek zanurzyć się już w świątecznej atmosferze. Oglądaliśmy bajkę „Grinch”. Zielony, futrzany i złośliwy mieszkaniec Ktosiowa był jedynym, który nie lubił Gwiazdki. Gdy cała kraina przygotowywała się do świąt, tylko on nie czekał na ten wyjątkowy czas. Nie lubił świąt, bo miał złe doświadczenia. Postanowił popsuć święta mieszkańcom Ktosiowa. Na szczęście dziewczynka Cindy Lou pokrzyżowała jego plany, przy okazji zmieniła serce naszego bohatera. Mottem bajki okazała się prawda, że święta to nie prezenty, ale bycie razem, wspólne spędzanie czasu. Bo to daje siłę i radość. Po filmie czekała nas niespodzianka - lodowy deser i zdjęcia. Spędziliśmy miło czas! Do zobaczenia za tydzień!

Ps. Święta to także radość z dawania.

piątek, 30 listopad 2018 11:55

"Jaskółka" 28 listopada 2018

Dziś Jaskółkowo ćwiczyliśmy akrobacje w parku trampolin! Były skoki do basenów wypełnionych piankami, konkursy na najwyższy skok na trampolinie, bitwy na piankowe klocki, fikołki, stanie na rękach i nauka skoków z obrotem w powietrzu. Było dużo zabawy, śmiechu i szaleństwa. Jako Jaskółeczki jesteśmy w zdecydowanie dobrej formie, mimo pierwszych mrozów za oknami. Po wyczerpującej zabawie nadszedł czas na chwilę odpoczynku, podczas której zjedliśmy wspólny posiłek i rozmawialiśmy o minionym tygodniu. Takie aktywne, środowe popołudnia lubimy najbardziej. Już czekamy na kolejne spotkanie w następnym tygodniu.

Wyjście do Parku Rozrywki podopiecznych świetlicy Jaskółka zostało dofinansowane z ROPS. Dziękujemy!

piątek, 23 listopad 2018 14:16

„Są takie dni w tygodniu...”

Ów dzień zdarzył się w piątek 26 października. W hospicyjnych progach pojawiło osiemnaścioro uczniów z VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciecierzycach pod opieką wychowawczyni, pani Anny Roman, i mamy jednego z uczniów, pani Magdaleny Ignatowicz. Przez prawie cztery godziny uczniowie z pełnym zaangażowaniem czyścili powierzchnie płaskie, myli okna, szorowali schody i sprzątali po tym, co pani jesień wrzuciła pełna garścią na przyhospicyjny parking i w hospicyjny ogród. W sumie młodzież wypucowała, nadając świeżości wnętrzom i zewnętrzu Hospicjum, prawie wszystko, co nadawało się do wypucowania. Chorym i ich rodzinom, a także hospicyjnemu personelowi, jakby zaświeciło słońce a powierzchnie wymyte i wypucowane zalśniły bardziej niż może to pokazać jakakolwiek reklama jakiegokolwiek środka myjąco-czyszczącego. Bo tu, w hospicyjne progi, wniesiono ogromne pokłady serca, którego w reklamach się nie uświadczy. Pozdrawiamy zatem ciecierzycą Młodzież wraz z ich Opiekunkami i Dyrekcją Szkoły, i dziękujemy za Wasz wkład w hospicyjne dzieło.

Marek Lewandowski

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top