program regionalny europa

Admin

Admin

wtorek, 15 wrzesień 2009 02:00

Szanowni Państwo! Mieszkańcy miasta Gorzowa

Jesienią tego roku rusza trzecia w naszym mieście edycja znanej w świecie społecznej kampanii "POLA NADZIEI". Ma ona na celu:

  1. Propagowanie idei hospicyjnej.
  2. Uwrażliwienie szczególnie dzieci i młodzieży na problemy człowieka chorego i potrzebującego pomocy.
  3. Wskazanie form i sposobów zaangażowania się w różne działania budujące przestrzeń dobra w społeczności lokalnej, a szczególnie wśród młodzieży.
  4. Pozyskiwanie środków na wsparcie naszego Hospicjum.
Jednym z elementów Kampanii jest sadzenie cebulek żonkili na skwerach, placach, rondach, przed siedzibami firm, urzędów, instytucji i w innych miejscach. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei i przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Pragniemy, aby wzorem dwóch ubiegłych lat mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego przejęli się tą ideą. Chcemy wokół niej zbudować poczucie więzi i wspólnego celu wszystkich Gorzowian.

Finał „PÓL NADZIEI” odbędzie się wiosną 2009 roku, kiedy kwiaty nadziei rozkwitną w naszym mieście.


Zapraszamy serdecznie na uroczystą inaugurację III edycji kampanii w naszym mieście w dniu 07.10.2008 r. o godz. 12:00 na Placu Grunwaldzkim, gdzie członkowie rodziny hospicyjnej zasadzą cebulki żonkili wraz z przedstawicielami władz wojewódzkich, samorządowych, uczniami gorzowskich szkół, ludźmi kultury.


Ufamy, że nie zabraknie Państwa w tym symbolicznym wydarzeniu.
środa, 12 sierpień 2009 02:00

Rusza akcja "Pola Nadziei 2008/2009"

Drodzy Państwo!

Cebulka żonkila zasadzona jesienią rozkwita jako piękny kwiat. To jest właśnie istotą kampanii „POLA NADZIEI”. Jesienią tego roku w Gorzowie rusza już trzecia edycja tej ogólnoświatowej akcji.
Żonkil – międzynarodowy symbol nadziei zakupiony i zasadzony w ogrodzie, na balkonie, czy skwerze Państwa domu, firmy lub instytucji wspomoże Hospicjum Św. Kamila. Pomagając osobom chorym i niepełnosprawnym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed odchodzeniem, dajemy nadzieję na życie bez bólu, w otoczeniu życzliwych ludzi.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza 26 maja br. o godz. 18.00 na spotkanie z Janem Grzegorczykiem. Książka "Niebo dla akrobaty, której pisarz jest autorem jest szczególnie bliska gorzowskiemu hospicjum. Bo przecież to nasi pacjencji, personel, wolontariusze byli inspiracją postaci i losów opisanych w książce.

Bardzo prosimy gorzowian o uczestnictwo w tym cennym spotkaniu.

Więcej informacji na plakacie i w załączonym pliku.

Do pobrania:  Plakat informacyjny  BYTES
piątek, 10 kwiecień 2009 02:00

Wielkanoc 2009

Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia, pokoju w sercu
i radości płynącej od Zmartwychwstałego Chrystusa
życzą

Pacjenci, Pracownicy i Wolontariusze
Hospicjum Św. Kamila

środa, 18 luty 2009 01:00

DZIĘKUJEMY!!!

zonkil103.980,68 zł to wynik tegorocznej, publicznej zbiórki, która odbyła się na ulicach Gorzowa Wlkp. w dniu 11 lutego.

700 wolontariuszy z 234 puszkami kwestowało na rzecz Hospicjum Św. Kamila przez cały dzień.
Mieszkańcy naszego miasta po raz 12 okazali nam wielkie serce, wspierali dobrym słowem i ciepłą herbatą w ten zimny, wietrzny dzień. Uzbierana suma w znacznym stopniu umożliwi nam wypełnianie naszej misji w posłudze chorym i potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy DARCZYŃCOM, WOLONTARIUSZOM I PRZEDSTAWICIELOM MEDIÓW.

Prosimy, bądźcie z nami także w przyszłym roku.
wtorek, 17 luty 2009 01:00

Otrzymaliśmy czek!!!

Otrzymaliśmy czek!!!

201.284 zł (dwieście jeden tysięcy, dwieście osiemdziesiąt cztery złote) to dochód z  III Balu Charytatywnego Sympatyków Stali Gorzów na rzecz Hospicjum Św. Kamila, który został zorganizowany przez klub żużlowy CAELUM STAL GORZÓW 17 stycznia br. w auli Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej.
Czek na tą oszałamiającą kwotę został przekazany przez Władysława Komarnickeigo (prezesa klubu) podczas konferencji medialnej w dniu 13.02.2009r. i jeszcze w tym samym dniu zawisł w holu głównym budynku hospicjum, wzbudzając radość u pacjentów, pracowników i wszystkich odwiedzających.

Hospicjum Św. Kamila
ORGANIZATOROM I GOŚCIOM balu serdecznie DZIĘKUJE za okazaną pomoc.
W sobotni wieczór w gorzowskim teatrze tę środkową z triady cnót teologicznych odmieniano na wszystkie możliwe sposoby. Bo właśnie ów Koncert Nadziei jako tradycyjną (po raz 10-ty) już formę podziękowania darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom i pracownikom zorganizowało nasze Hospicjum św. Kamila w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Najhojniejsi darczyńcy otrzymali mosiężne Statuetki Nadziei, do chorych i ich rodzin (najważniejszych przecież w całym przedsięwzięciu) skierowano motywowane cnotami (wiara, nadzieja i miłość) Orędzie, a dla wszystkich zaśpiewał Mieczysław Szcześniak.

Zanim jednak ze wzruszającym, radosnym i artystycznie dojrzałym koncertem wystąpił wokalista, aktor Mieczysław Hryniewicz odczytał fragment przemówienia Jana Pawła II do rektorów (Toruń 1999), w którym dominującym był motyw "miłości jako siły i wewnętrznej własności kształtującej człowieczeństwo". Obecny na uroczystości ks. bp. Edward Dajczak dziękował za "przetarte oczy serca", które motywują do pomocy bliźnim. Zaprezentowano multimedialną prezentację Hospicjum, były kwiaty, (w tym dominujący żonkil symbol "Pól Nadziei"), łzy wzruszenia i podziękowania. "Dziękuję za to, że jesteście" - podsumowała całość s. Michaela szefowa Hospicjum. A M. Szcześniak bisując zwieńczył swój koncert liryczną "Nadzieją moją".

Veneta i Andrzej Pierzchałowie
poniedziałek, 05 luty 2007 01:00

Promocja książki "Niebo dla Akrobaty"

Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila W Gorzowie zaprasza 10 lutego o godzinie 18.00 do Miejskiego Ośrodka Sztuki na promocję książki Jana Grzegorczyka "Niebo dla akrobaty" (kanwą 10 opowiadań są m.in. prawdziwe historie z gorzowskiego hospicjum) z udziałem autora. Fragmenty książki w interpretacji Mieczysława Hryniewicza.

Tego dnia w Gorzowie prowadzona będzie również zbiórka do puszek na rzecz hospicjum. Natomiast 11 lutego o godzinie 17.00 w gorzowskim teatrze odbędzie się doroczna gala połączona z wręczeniem złotych znaczków Miłosiernego Samarytanina najhojniejszym darczyńcom. W inscenizacji fragmentu "Nieba dla akrobaty" wystąpią gorzowscy aktorzy i jako gość specjalny Stanisław Sojka. Promocji książki patronują władze Gorzowa, a honorowy patronat nad galą przyjął Premier Kazimierz Marcinkiewicz, który zapowiedział swój osobisty udział w imprezie.

ABP.
środa, 03 lipiec 2013 21:28

Rozmowy o życiu i o śmierci

- Wiem, że dzisiaj umrę. – te słowa usłyszałam od 18-letniego Łukasza. Chłopak niespełna dwa tygodnie przebywał na oddziale stacjonarnym gorzowskiego hospicjum. Był świadomy swojej choroby.
- Dzień dobry, pani Aniu. – Dzień dobry. – odpowiada z uśmiechem na twarzy kobieta. Ten uśmiech wymaga od niej wielkiego wysiłku, bo choroba nowotworowa zaatakowała jej dolną szczękę. Rozpoczynamy rozmowę. Pani Ania ma tyle do opowiedzenia…
Kolejna sala. Tu od dwóch miesięcy leży pan Tadeusz. – Może mnie pani potrzymać za rękę? – prosi mężczyzna. Na jego twarzy pojawia się spokój.
- Chciałabym pani opowiedzieć o moich dzieciach. Jestem z nich taka dumna. – mówi pani Teresa.
- Jeszcze miesiąc temu kopałem ogródek. Mam dwie działki, a na nich marchewka, ziemniaki, jabłka, maliny… - wylicza pan Karol.
- Nie mogę jeszcze umrzeć. Muszę zobaczyć wnuka Jasia. Córka za dwa tygodnie ma termin porodu. – mówi pani Alina.
Tak wiele osób, tak dużo spotkań, mnóstwo słów i gestów… I pytań…
Co odpowiedzieć 20-letniej dziewczynie, matce rocznej córeczki, która pyta dlaczego to właśnie ja muszę umrzeć? Co odpowiedzieć, kiedy ktoś pyta, jak długo będzie żył… Jak zareagować, kiedy pacjent mówi, że to jego wina, że jest w takim stanie, bo zbagatelizował objawy, bo nie poszedł do lekarza, bo się bał, bo musiał pracować na gospodarce, bo nie zgodził się na operację…
W sali numer 4 słychać śmiech. W sali obok pan Jurek prosi wolontariusza, żeby kupił mu czekoladę. Tu też jest życie. Tu też jest śmiech, radość, miłość. Tu jest miejsce na powiedzenie tego, czego do tej pory się nie powiedziało, na zrobienie tego, czego się nie zrobiło. Tu jest czas na pojednanie, na bliskość, na okazanie emocji…
Na siódemce koleżanka pacjentki śpiewa i gra na gitarze: - Nie bój się, nie lękaj się…
Oswoić śmierć, zmniejszyć lęk, nie pozwolić na samotność… Po prostu być…
Pan Leszek, pan Jurek, pani Alina, pan Zbyszek, pani Marta… Oni już odeszli… Ale sanitariusze właśnie przywieźli panią Krysię. Muszę też iść do pani Alicji, obiecałam, że pomogę jej wsiąść na wózek i pojedziemy na taras….

Psycholog, psychoterapeuta Agnieszka Dobosiewicz

środa, 03 lipiec 2013 21:27

Statut Stowarzyszenia

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top